SON DAKİKA
Hava Durumu

MEB soruşturma başlattı!

Milli Eğitim Bakanlığı, Bursa'daki okullarda üretildiği söylenen çadırların Gaziantep’ten satın alınarak üzerine logo basılması için Bursa'ya götürülmesi ve sonrasında deprem bölgesine geri gönderilmesine ilişkin açıklama yaptı. Soruşturma açıldığını belirten MEB, yaklaşık 1 ay önce hem eski Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür hem de İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki diğer bazı personeller hakkında da iki ayrı inceleme ve soruşturma başlatıldığını belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2023 18:28
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2023 18:31
https://www.lifebursa.com
MEB soruşturma başlattı!

Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Yeliz Toy, 7 Mart'ta yaptığı basın açıklamasında, Bursa'daki okullarda üretildiği söylenen çadırların Gaziantep’ten satın alınarak Bursa’ya, üzerine logo basılması için götürüldüğünü ve sonrasında deprem bölgesine gönderildiğini söylemişti. Yeliz Toy, "Milli Eğitim Bakanlığı barınma ihtiyacının acil olduğu Hatay ve Kahramanmaraş illerine 1,5 saatlik mesafedeki Gaziantep’ten satın aldığı çadırları kısa sürede bölgeye sevk etmek yerine logo bastırmak için Bursa’ya göndermiş, bu yolla hem zaman kaybedilmiş hem de yüz binlerce liralık kamu zararına neden olunmuştur" demişti.

'UYKU TULUMLARINA DA BURSA'DA LOGO BASILDI'

Uyku tulumlarına dair de açıklama yapan Toy, Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde üretildiği söylenen uyku tulumlarının da bir başka şehirden satın alınarak Meslek Lisesi’nde üretilmiş gibi bölgeye gönderildiğini söylemişti. Bursa Valisi Yakup Canpolat'a seslenen Toy "Bu skandallara ortak olan Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, skandalın paydaşı olan okul müdürleri derhal görevden uzaklaştırılmalı, adli ve idari soruşturmalar acilen başlatılmalıdır" diye konuşmuştu.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE DE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Bursa'daki okullarda üretildiği söylenen çadırların Antep’ten satın alınarak Bursa’ya üzerine logo basılması için getirildiği ve sonra deprem bölgesine gönderildiği iddialarına yanıt verdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, yaklaşık 1 ay önce hem eski Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür hem de İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki diğer bazı personeller hakkında iki ayrı inceleme ve soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.

Bakanlık, deprem bölgesinden alınan çadırların, logo basılması, kalite ve yangın dayanıklılık gibi testlerin yapılması için Bursa'ya getirildiği ve yeniden bölgeye gönderildiğine ilişkin iddialar hakkında da ayrı bir soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.