SON DAKİKA
Hava Durumu

Öztrak'tan ikinci tur çağrısı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, cumhurbaşkanı seçimlerini değerlendirerek ikinci tur için çağrıda bulundu. Öztrak, “Bu seçimde ‘korktum, kırıldım, küstüm’ yok. Biz önce seçimi alacağız. Varsa kırgınlıkları, küskünlükleri ve diğer her şeyi sonra konuşacağız" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2023 15:20
Haber Güncellenme Tarihi: 20.05.2023 15:20
https://www.lifebursa.com
Öztrak'tan ikinci tur çağrısı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, ekonomideki son gelişmelere ilişkin parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Öztrak, seçimin ardından seçmenin küsmemesi gerektiğine vurgu yaparak sandığa gitme çağrısı yaptı.

Öztrak ayrıca ülkedeki sığınmacı politikasını eleştirerek “Sadece 2021 yılında, Irak, İran, Özbekistan, Suriye, Afganistan'dan kayıtlı olarak gelenlerin sayısı 252 bin 432 oldu” dedi.

‘DEMOGRAFİK YAPIMIZ TEHDİT ALTINDA’

Öztrak, "Perfore hale getirdikleri sınırlardan elini kolunu sallayarak geçenler bu hesaba dahil değil. Bugün bu ülkede sığınmacılar sadece ekonomik dengeleri değil, sosyal dengeleri de çatırdatıyor.

Ülkemizin sosyal, kültürel, ekonomik altyapısı giderek çölleşiyor. Demografik yapımız tehdit altında. Bir hafta sonra sandıkta, bizim evlatlarımızı kovup, sığınmacıları ülkeye dolduran, ülkemizi uçurumun kenarına getiren bu zihniyeti oylayacağız.

Seçim hiç karışık olmayacak. Bu ülkenin çocukları gitsin, sığınmacılar katar katar ülkemize gelmeye devam etsin, diyecek olan varsa oyunu pusulanın saray tarafına basacak.

Bu ülkenin namusu olan sınırları hak ettiği şekilde korunsun, geçici koruma kapsamındaki Suriyeliler en kısa sürede evine dönsün, diyenler ise mührü pusulanın aydınlık tarafına, Kemal Kılıçdaroğlu'nun olduğu tarafa basacak" şeklinde konuştu.

‘BANKACILIK SİSTEMİNE MÜDAHALE ETTİLER’

Seçimden hemen sonra bankalardaki kredilere yapılan müdahaleye değinen Öztrak, “Kredi kartlarından nakit çekimleri, kuyum harcamalarını baskılamak için bankacılık sistemine müdahale ettiler. Ama artık ekonomi yama tutmadığı için, millet, bankalardan kredi alamadı, kredi kartından nakit çekemedi.

AK Parti'nin bildik çığırtkanları, "komplo" diye zırlamaya başladı. Birkaç gün sonra Merkez Bankası geri adım atmak zorunda kaldı. Size saldıran falan yok. Siz kendinizi ayağınızdan vurdunuz.

Bu yönetim devam ederse ne yapmak niyetinde olduğunuzu, milletimizin bankalardan dövizini almak için, parasını çekmek için, kuyrukta beklemek zorunda kalacağını hepimize gösterdiniz.

Bu güzel ülke neden bu hale düştü? Beceriksiz, liyakatsiz, metal yorgunu, ne yaptıklarından haberi olmayan kadrolar ve milleti bile isteye ateşe atan, sarayın kibirlisi ve onun tek adamlık hevesi yüzünden” şeklinde konuştu.

‘BU SEÇİMDE KIRILDIM, KÜSTÜM YOK, ÖNCE SEÇİMİ ALACAĞIZ’

Öztrak, ayrıva ikinci tur seçimi için çağrıda bulunarak "Milletimiz ilk turda adaylardan hiçbirine vize vermedi. Mevcut hükümetin başı; vatandaştan vizeyi alamadı, partisi de önceki seçime göre 30 milletvekili kaybetti.

Büyük değişimler her zaman bir anda olmuyor. Büyük zaferler kolay kazanılmıyor. Şimdi ikinci tur için yepyeni bir sayfa açıyoruz. Sahada iki aday kaldı. Bu seçimde korktum yok, kırıldım yok, küstüm yok. Biz önce seçimi alacağız.

Varsa kırgınlıkları, küskünlükleri ve diğer her şeyi sonra konuşacağız. O yüzden şimdi, Türkiye için karar ver. Sen kararını ver, 28 Mayıs'ta Türkiye'nin 13'üncü cumhurbaşkanı, Kemal Kılıçdaroğlu olsun.

Bugünkü yorgun, iş bilmez kadrolar gitsin, yeni bir heyecan gelsin, güzel ülkemiz yeniden ayağa kalksın" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.