SON DAKİKA
Hava Durumu

Sanatçı ve yazarlardan seçmene oy verme çağrısı

Sanatçı ve yazarlar seçmene oy verme çağrısı: Kazanma azmiyle sandığa gidiyoruz

Haber Giriş Tarihi: 19.05.2023 18:17
Haber Güncellenme Tarihi: 19.05.2023 18:17
https://www.lifebursa.com
Sanatçı ve yazarlardan seçmene oy verme çağrısı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 28 Mayıs'ta düzenlenecek ikinci turu öncesinde, kamuoyunda tanınan bir grup aydın, sanatçı ve yazar, seçmenlere oy verme çağrısında bulunan bir imza kampanyası başlattı.

Çağrı metninde yer alan bilgiye göre, "28 Mayıs’ta sadece iki ayrı cumhurbaşkanı adayından birine değil, nasıl bir ülkede yaşamak istediğimize, geleceğimize karar vereceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Tanınmış aydın, sanatçı ve yazarlar, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 28 Mayıs'ta düzenlenecek ikinci turu öncesinde sanık çağrısı yaptı: 28 Mayıs’ta oy ver gitsin, bu karanlık bitsin. Kaybedecek bir oyumuz bile yok.

Yayımlanan metinde, "Tek kişi eksilmeden, çoğalarak, büyüyerek, kazanma azmiyle sandığa gidiyoruz. Tekadam’a geçit vermeyeceğiz" ifadeleri kullanılırken, "Bütün kamu kaynaklarını, devlet imkanlarını, yalana dayalı propaganda olanaklarını zorbaca kullanmasına karşın birinci turda durdurmayı başardığımız Tekadam’ı bu kez göndereceğiz" denildi.

İlk imzacıları arasında Kürt siyasetçi Ahmet Türk, eski AİHM yargıcı Rıza Türmen, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı ve DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'nun bulunduğu kampanyanın sosyal medyadan da sürdürüleceği belirtildi.

KAYNAK/Karar

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.