SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Uygunsuz görüntüleri sızdı!

Uygunsuz Görüntüleri Sızdırılan İhlas Holding CEO'su Rasim Kaan Aytoğu Kimdir?
Haber Giriş Tarihi: 26.06.2022 21:44
Haber Güncellenme Tarihi: 26.06.2022 21:50
lifebursa.com

Sedat Peker'e yakın hesaplar tarafından yandaş Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ün, "Peker'in blöf yaptığı" ve "elinde önemli bir şey olmadığı" iddiasıyla paylaşılan görüntülerde Küçük'ün çalıştığı gazetenin ait olduğu İhlas Holding CEO'su Rasim Kaan Aytoğu'nun yer aldığı iddia edilen uygunsuz görüntüler paylaşılmıştı.

Söz konusu görüntülerde Aytoğu iddia edilen şahsın bir grup erkekle birlikte olduğu görülüyordu.

Sedat Peker'in 'Blöf Yaptığı' İddiası Üzerine İhlas Holding CEO'su Cinsel İçerikli Görüntüleri Paylaşıldı

Rasim Kaan Aytoğu Kimdir?

1961 İzmir Karşıyaka doğumlu olan Rasim Kaan Aytoğu ilk ve orta öğrenimini Karşıyaka'da almış, İzmir Atatürk Lisesi'nde gördüğü öğrenimin ardından ABD'ye giderek Illinois Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştu.

Illinois Üniversitesi'nde şeref listesinde mezun olarak "Yüksek Endüstri Mühendisi" oan Aytoğu, 1988'de Başbakanlık tarafından Harvard Üniversitesi'ne gönderilerek İşletme Yönetimi programını, 1989'da da Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı tarafından Birleşik Krallık Kamu İdaresi Enstitüsü'ne gönderilerek Kamu Yönetimi-Uluslararası Finasman programını bitirdi. 1994'te Pacific Western Üniversitesi'nde finans doktorası yaptı.

Eğitimin ardından Devlet Planlama Teşkilatı'nda uzun yıllar görevlerde bulunan ve Güneydoğu Anadolu Prjesi Direktörü görevini yürüten Aytoğu, Gazi Üniversitesi Fen Biilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 

İstanbul Altın Borsası Kurucu Genel Sekreteri olan Aytoğu Başbakanlık Başmüşaviri, İBB İştirakler Dairesi Başkanı, İSTAÇ, İSTON, BELTUR, İGDAS, KÜLTÜR A.Ş. gibi şirketlerde Yönetim Kurulu Başkanı, olarak görev yaptı.

Dubai'de Tanmiyat Yatırım Holding'in İcra Kurulu Başkanı olan ve Cidde Şehri Kentsel Gelişim Yatırım Holding'de CFO olarak görev yapan Aytoğu, Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Finans Grup Başkanlığı'nın ardından İhlas Holding'in CEO'luğuna getirildi.

Rasim Kaan Aytoğu 7 Haziran 2015 seçimlerinde AKP listelerinden İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar