SON DAKİKA
Hava Durumu

Veli-Der'den uzaktan eğitim kararına tepki

Veli-Der'den uzaktan eğitim kararına tepki: Üniversiteler açık tutulmalıdır

Haber Giriş Tarihi: 14.02.2023 19:31
Haber Güncellenme Tarihi: 14.02.2023 19:31
https://www.lifebursa.com
Veli-Der'den uzaktan eğitim kararına tepki

Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der) Muğla Şube Başkanı Barış Aydın, deprem nedeniyle üniversitelerde uzaktan eğitim kararı alınmasını eleştirerek "KYK yurtları en son düşünülmesi gereken yerler olmalıdır. İlk etapta eğitimi gözden çıkarmak adeta gençlerimizin geleceğini hedef almak ve kaosa davet çıkarmaktır. Üniversiteler açık tutulmalıdır" dedi.

Üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesi kararına bir tepki de Veli- Der Muğla Şubesi’nden geldi. Veli – Der Muğla Şube Başkanı Barış Aydın, düzenlediği basın toplantısında, şöyle konuştu:

"Bilim insanlarının uyarılarını dikkate almayan, alınması gereken önlemleri bir kenara bırakıp akla ve bilime aykırı tutum sergileyen, yapılan imar afları ile yalnızca siyasal rant anlayışını egemen kılan bu yönetim anlayışı nedeniyle binlerce canımızı kaybettik ve binlerce canımız yaralandı. Depremden kurtulan binlerce insanımız da bu kış şartlarında yaşam mücadelesi vermektedirler. Depremin başından itibaren arama kurtarma çalışmalarında ve yardımların toplanıp dağıtılmasında yaşananlar bize göstermiştir ki liyakatsizlik, iş bilmezlik, kuralsızlık, plansızlık, öngörüsüzlük ve koordinasyon eksikliğinin faturasını hep beraber ödüyoruz. Ülkemizde yaşanan her faciada olduğu gibi bugün de kader planında var denilerek sorumluluk alınmaktan kaçınılmıştır. Yaşanan felaket sonrası halkımız yine kendi dayanışma ve birliği ile yaralarını sarmaya, acılarını paylaşmaya çalışmaktadır. Ortaya çıkan bu ağır yıkım sonrasında her şeyi ama her şeyi en iyi ben bilirim düşüncesiyle ve yalnızca siyasal bir muhasebe hesabıyla hareket eden, bilim insanlarının, demokratik kitle örgütlerinin, tüm muhalefetin eleştiri ve önerilerine kapalı bir iktidar anlayışı devam ediyor.

"KYK yurtları en son düşünülmesi gereken yerler olmalıdır"

Bunun son örneği üniversitelerde yüz yüze eğitime ara verilmesi oldu. Bu kararın gerekçesi olarak da depremde evlerini yitiren insanlarımızın barınma ihtiyacını karşılamak için KYK yurtlarının tahsis edileceği belirtildi. KYK yurtlarının böyle olağanüstü dönemlerde kullanılması düşünülebilir belki ama depremzedelerin barınma sorunun çözümü için birçok alternatif olanak varken, KYK yurtları en son düşünülmesi gereken yerler olmalıdır. İlk etapta eğitimi gözden çıkarmak adeta gençlerimizin geleceğini hedef almak ve kaosa davet çıkarmaktır. Bu zor zamanlarda dahi gençlerimizin, ülkemizin geleceği öncelenmeli üniversiteler açık kalmalıdır. Depremzedelerin barınması için diğer devlet olanakları kullanmalıdır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.