Bursaspor’un ikinci yarı mücadelesi 22 Ocak Pazar günü (yarın) HES İlaç Afyonspor ile yapacağı mücadele ile başlayacak.

Güzel başlasın, güzel bitsin diye temenni ederek söze başlamak istiyorum.

Ekonomik dar boğaz nedeniyle ligdeki kulüplerin büyük bölümü hava şartlarının da uygun olması nedeniyle şehirlerinde kalmayı tercih etti.

Onların başında Bursaspor geliyor.

Üç yeni isim katılmıştı ikinci yarı öncesinde. İlki alt yapıya gönderilen Çağatay Yılmaz, ikincisi yeniden 1,5 yıllık aranın ardından yuvaya dönen tecrübeli isim Özer Hurmacı bir diğeri ise geçirdiği ağır sakatlık sonrası golle dönüş yapan Hasan Sabri Karaca oldu.

Bizlere açık olan taktik içerikli çalışmaların yapılmadığı çalışmalarda takımın arzulu, istekli ve neşeli olduklarını gözlemledim. Ben yarınki maç için umutluydum. Özer Hurmacı’nın sakatlık haberi gelmesine rağmen umudumu yitirmedim.

Bursaspor’un tecrübeli ağabeyleri Hasan Ayaroğlu’nun iyileşerek yeniden takıma katılması, yapılan çalışmalarda kaptan Enver Cenk Şahin ile Kubilay Sönmez’in üstün gayretlerinin yanı sıra ligin ilk yarısında tecrübe kazanan gençlerin durumları umut vericiydi.

HES İlaç Afyonspor mücadelesinde alınacak bir galibiyet Bursaspor’un rotasını lige tutunmak ve orta sıraları zorlamak olarak değişecektir. Bu nedenle Bursaspor’a gönül veren herkesin Pazar günü saat 14.00’te başlayacak mücadelede tribünlerdeki yerini alarak, gençlerine maçın başlamasından bitiş düdüğüne kadar destek vermeleri gerekiyor.

Haydi Bursa;

Bursaspor’umuzun yanında olalım ve takımımızın yeniden yükselişe geçmesi için destek verelim.

BURSASPOR’U SEVELİM

Daha öncelerde de çok belirtmiştim;

Bursaspor’u sever gibi görünüp kuyusunu kazan çok insan olduğunu.

Gerçekten bakıyorum böyle insanlar ara sırada olsa kendilerini gösteriyorlar.

Bir bakıyorsunuz, bu insanlar yönetimi yerden yere vurarak takımı 3.Lige düşürecek diye yazıyorlar. Bir sonrasında yönetim bu işi en iyi şekilde yapıyor diyorlar. Bir bakıyorsunuz, basketbol uzmanı kesilip hayatında eline bir kez dahi alamadıkları basketbol topuna rağmen akıl veriyorlar.

Gerçekten böyle insanların bol olduğu bir camiada düşman aramaya gerçekten hiç gerek yok.

KÜFÜRDEN UZAKLAŞALIM

Frutti Extra Bursaspor, taraftarlarının müthiş desteği sonrasında Türkiye’nin takımı olabilme yolunda ilerliyor ve herkesin beğenisini kazanıyordu.

Hatta Potanın Timsahı’nın parkede verdiği o mücadele sonrasında reytingleri en yüksek takımlar arasına giriyordu.

Ne olduysa, Frutti Extra Bursaspor’un İstanbul’un üç semt takımı ile oynadığı maçlarda oldu.

Tribünler gerçekten muhteşem.

İnanılmaz destek var.

Ama yapılan o küfürlü tezahüratlar sonrasında verilen para cezaları 500 bin TL’nin üzerine çıktı. İnanın yeşil beyazlılar verilen cezaların toplamı kadar maç hasılatı almadılar.

Ancak Frutti Extra Bursaspor’un televizyonlarda Türkiye’nin her tarafından izlenme özelliği ise yapılan küfürlü tezahüratlar nedeniyle azalıyor.

En azından salona gelen aileleri, çocukları düşünerek maça gelecek taraftarların artık küfürden uzak durmaları gerekiyor. Yoksa bundan sonra alınacak ceza sahanın kapatılması şeklinde olacaktır.

Pazar günü saat 18.00’de Nilüfer Tofaş Salonu’nda oynanacak olan Gaziantep Basketbol mücadelesi yeniden güzel tribünlere dönüşün bir işareti olsun.