Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

1.000 TL banka hesaplarına yatırılıyor! e-Devlet'ten başvuranlar...

Ekonomi , 24 Haziran 2021 Perşembe, 15:06

Binlerce kişiye nakdi destek sağlanıyor.İhtiyaç sahibi vatandaşlar başvuruda bulunmaları durumunda 1.000 TL'lik ödemeden yararlanıyor. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor. Paralar başvuru sırasında verilen hesaplara yatırılıyor. Banka bilgisi yanlış olanların bin liralık destek ödemeleri PTT'ye yatırılıyor. Bakan Yanık, "E-devlet üzerinden başvuru yapmış 108 bin haneye daha 1.000'er liralık nakdi destek verdik." açıklamasında bulundu.

1.000 TL banka hesaplarına yatırılıyor! e-Devlet'ten başvuranlar...

Devlet eli ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmaya devam ediyor. Pandemi sürecinde sağlanan destek ödemeleri de arttı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Salgın Destek Programı çerçevesinde e-Devlet üzerinden yapılan başvurular sonrasında 108.262 haneye daha 1.000'er liralık nakdi destekte bulunduklarını açıkladı.

Salgın Destek Programı kapsamında nakdi yardım başvurularını e-Devlet üzerinden almaya devam ettiklerini belirten Bakan Yanık, dönemsel ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız bırakmayacaklarını bildirdi.

COVID-19 olumsuz etkilerini en aza indirmek için ihtiyaç sahibi haneleri desteklemeyi sürdüreceklerini vurgulayan Bakan Yanık, "En son 108.262 hanemize daha 1.000'er liralık ödeme gerçekleştirdik. Böylece e-Devlet üzerinden aldığımız başvurular ile yürüttüğümüz Sosyal Destek Programı'nda şimdiye kadar 2,2 milyondan fazla hanemize toplamda 2,2 milyar lirayı aşkın nakdi yardımda bulunduk" dedi.

7 Milyon haneye sosyal yardım ulaştırıldı

Bakan Yanık, ayrıca Salgın Sosyal Destek Programının üç fazı ve Biz Bize Yeteriz Türkiye kampanyası ile yapılan yardımlarla 7 milyon farklı haneye sosyal yardım ulaştırdıklarını bildirdi.

"Salgının ülkemizde ilk görüldüğü tarihten itibaren dönemsel ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı Sosyal Koruma Kalkanı şemsiyesi altına aldık" diyen Bakan Yanık, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yoğun bir çalışma programı oluşturduk. Böylece çeşitli desteklerle vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık" diye konuştu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız tarafından dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere ödemelerin, başvuruları esnasında belirttikleri banka hesaplarına yatırıldığını belirten Bakan Yanık şunları söyledi: "Banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT aracılığıyla yardım ödemelerini ulaştırıyoruz."