Bursa
Parçalı Bulutlu
18.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

11 yaşındaki çocuk otobüs çaldı

Dünya , 22 Ekim 2020 Perşembe, 15:15

ABD’de 11 yaşında bir çocuk otobüs kaçırdı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre polisle yaşanan kovalamaca sırasında ekiplere el hareketi çeken çocuk, kaza yapınca yakalandı.

11 yaşındaki çocuk otobüs çaldı
ABD’nin Lousiana eyaletinde geçtiğimiz Pazar günü, okul otobüsü çalan 11 yaşındaki bir çocuk, yaşanan kovalamacanın ardından yakalanarak, tutuklandı.

Baton Rouge Polis Sözcüsü L’Jean McKneely Jr’un NBC’ye yaptığı açıklamada, çocuğun çaldığı otobüsle bir ağaca çarparak durmadan önce, polisten 45 dakika boyunca kaçmayı başardığının bilgisini verdi.

Polis sözcüsü, Pazar sabah saatlerinde olayla ilgili ihbar aldıklarını ve çok sayıda polis ekibinin çalınan okul otobüsünün peşine düştüğünü söyledi. Ayrıca, polisle yaşanan kovalamaca sırasında çocuğun polislerle alay ettiği ve el hareketi yaptığı iddia edildi.

Sözcü tarafından verilen bilgilerde, otobüsün üç arabaya çarptıktan sonra, 11.25’te bir ağaca çarparak durdu ve araçtan inen çocuk, olay yerinden yaya olarak kaçarken, polis ekiplerince yakalandı. Olayda çocuğun yaralanmadığı ancak çarptığı araçlardan birinde bulunan bir kişinin ise hafif şekilde yaralandığı bilgisi verildi.

Çocuğun okul otobüsünün anahtarlarını nasıl elde ettiğinin henüz bilinmediğinin ancak soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Kaynak: NTV