Bursa
Parçalı Bulutlu
16.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

2. el araç alacaklar dikkat!

Ekonomi , 28 Eylül 2020 Pazartesi, 14:08

Corona virüs salgını sonrası iyice yükselen 2. el araç fiyatlarında talepler durma noktasını da geçerek adeta durdu. Bankaların kredi faiz oranlarını yükseltmesiyle ve araç fiyatlarının yükselmeye devam etmesiyle beraber satışlar bıçak gibi kesildi.

2. el araç alacaklar dikkat!
Corona virüs salgını sonrası fiyatları aniden yükselen 2. el araç piyasasında son günlerde durgunluk yaşanıyor. 2. el araç alacak olan vatandaşların uğrak adresi olan oto galerilerde araç bolluğu yaşanırken, vatandaşlar ise fiyatların yüksek olmasından dolayı istedikleri aracı alamadıklarından şikayetçi."Daha da yükselecek"
 

2. el araç piyasasının tekrar bir yükselme eğiliminde olduğunu söyleyen galerici esnafı Cebrail Damar da “Kredi faizlerinin yükselmesi ve 2. el araçların fahiş fiyatlara satılması nedeniyle piyasada durgunluk var. İnsanlar sürekli araç soruyorlar. Piyasanın 2021'e kadar fiyatların düşeceğini tahmin etmiyorum. Araba piyasasının daha da yükseleceğini tahmin ediyorum” dedi."3 ayda 20 bin lira fark"
Araç almak için oto galerilerin yolunu tutan Nurettin Top ise fiyatların yükselmesinden şikayetçi oldu. Bundan 3 ay önceye kadar her arabada en az 20 bin lira fiyat farkı olduğunu savunan Nurettin Top, “Sattığımız aracı aynı fiyata bulamıyoruz. İstediğimiz arabayı alamıyoruz. 30 bine satılan araba şuan 50 bin lira. Sattığımız araba fiyatına bir alt modellere bakıyoruz mecburen” şeklinde konuştu.