Bursa
Kum veya Toz Taşınım
14.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

2021 yılı gıda yılı olacak

Bursa , 05 Şubat 2021 Cuma, 13:34

Nilüfer Belediyesi geçtiğimiz 2020 yılını "Tarım Yılı" olarak ilan etmişti, bununla birlikte tarım üzerine birçok çalışma gerçekleştirdi.

2021 yılı  gıda yılı olacak

Gelişen tarım sektöründe üretim artışı yüzünden olabilecek gıda sorunları üstüne dikkat çekmek ve çözümler üretmek üzere 2021 yılını "Gıda Yılı" olarak ilan etti.

İçinde bulunduğumuz giderek artan küresel problemlerin önüne geçmek için birçok çalışma yapılırken, insanlığın gıda krizi ile karşı karşıya kalacağı belirtildi. 2021 yılında yapılacaklar arasında vurgulanan "Herkes için eşit, ulaşılabilir, sağlıklı gıda" politikasının hazırlanacağını söyleyen Turgay Erdem bu dönemde Üretici Pazarlarının da artacağını dile getirdi.

Nilüfer Belediyesi halka, organik, ilaçsız tamamen ekolojik şekilde gıdalar sunduğu "Nilüfer Bostanları" satış noktalarını geliştirerek, çeşitlendirerek ve şube sayısını artırarak Bursa'mızın verimli topraklarını hem koruyup hem de faydalanacağımızın ip uçlarını verdi. Bu güzel çalışmaların artmasıyla bizleri gülümsetmeye devam edecekler.