Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
15.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

90 yaşındaki kadın aşı için 10 kilometre yürüdü

Sağlık , 17 Şubat 2021 Çarşamba, 09:08

ABD'de 90 yaşındaki bir kadın Covid-19 aşısı olabilmek için 10 kilometre yürüdü. Aşısını yaptıran Goldman yerde 30 santimetre kar olduğunu belirterek yolculuğu hakkında, "Hiç kolay olmadı" yorumunda bulundu.

90 yaşındaki kadın aşı için 10 kilometre yürüdü

ABD'nin Washington eyaletindeki Seattle kentinde yaşayan 90 yaşındaki Fran Goldman, yeni tip corona virüs (Covid-19) aşısı randevusunu kaçırmamak için, yolları kapatan kara rağmen yaklaşık 10 kilometre yürüyerek aşı olduğunu söyledi.

Amerikan Fox kanalı ile anlaşmalı yerel TV'ye konuşan Goldman, aşı randevusu almak için haftalarca uğraştığını anlattı.

Aldığı Covid-19 aşısı randevusuna 30 santimetreden fazla yağan kar nedeniyle hastaneye araçla gitmesinin mümkün olmadığını bildiği için yürüyerek gitme kararı aldığını belirtti.

Goldman aşı randevusu almak için günlerce uğraştığını bu nedenle bulduğu randevuyu kaçırmak istemediğini söyledi.

BİR GÜN ÖNCEDEN DENEME YÜRÜYÜŞÜ YAPTI

İlerlemiş yaşına rağmen her gün yürüyüş yaptığını anlatan Fran Goldman, "işini garantiye almak için" aşı randevusundan bir gün önce deneme yürüyüşü yaptığını ifade etti.

Goldman, gidiş-geliş 10 kilometreye yakın olan hastane yolunun 3'te 2'sini yürüdüğünü ve sonraki gün tamamını yürüyebileceğine kanaat getirdiğini kaydetti.

Daha sonra yürüyerek hastaneye gittiğini belirten Goldman, "Aşı oldum ve sonra hiçbir tepki olmadığından emin olmak için oturup 15 dakika beklemem gerektiği söylendi. Hava izin verdiği sürece ikinci aşı randevusuna gitmeyi umuyorum. Başka seçenek olmazsa tekrar yürüyerek gidip aşımı yine olacağım" dedi.