Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

94 yaşında virüsü yendi

Gündem , 23 Ekim 2020 Cuma, 09:51

Ankara Şehir Hastanesi'nde corona virüsü yenen 94 yaşındaki emekli hemşire Fatma B., sağlık çalışanlarının alkışlarıyla taburcu edildi. Fatma B., kendisini çiçeklerle uğurlayan sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, "Yeniden doğmuş gibiyim" dedi.

94 yaşında virüsü yendi
Emekli hemşire Fatma B. (94), corona virüs testinin pozitif çıkması üzerine geçen 2 Ekim'de Ankara Şehir Hastanesi'nde tedaviye alındı. Şeker ve tansiyon rahatsızlıkları da bulunan Fatma B., yaklaşık 20 gün süren tedaviyle hastalığı yenerek sağlığına kavuştu. Ankara Şehir Hastanesi'nde corona virüsü yenen en yaşlı hasta olarak kayıtlara geçen Fatma B., sağlık çalışanları tarafından alkışlarla taburcu edildi.

''SANKİ YENİDEN DOĞMUŞ GİBİYİM''

Yıllarca hastanelerde görev yapan Fatma B., sağlık çalışanlarının kendisini çiçeklerle uğurlaması üzerine duygulandı. Sağlık çalışanlarına teşekkür eden Fatma B., "Şu an nasıl duyguluyum. Sanki yeniden doğmuş gibiyim. Çok iyi insanlarsınız. Çok vicdanlı insanlarsınız. Her şeyim, bütün sevgilerim sizlerle olsun" dedi. Fatma B., "Bütün hemşirelerimizden doktorlarımızdan çok memnunum. Onlara minnetim sonsuz. Şu an kendimi iyi hissediyorum. İnşallah her şey güzel gider. Çok mutluyum" ifadelerini kullandı.