Bursa
Kum veya Toz Taşınım
14.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

ABD'yi bekleyen yeni kaos

Dünya , 01 Ocak 2021 Cuma, 21:28

ABD'de 140 Cumhuriyetçi Parti üyesinin, 6 Ocak'ta ABD Kongresi'nde yapılacak seçim oylarının sayımını reddedebilecekleri ifade edildi.

ABD'yi bekleyen yeni kaos

ABD Kongresi'nde 6 Ocak'ta seçim oylarının sayımının yapılması bekleniyor. CNN International'a konuşan Cumhuriyetçi Parti üyeleri, kongrede yapılacak bu sayımı reddedeceklerini ifade etti. ABD medyası, ABD Başkanı Donald Trump'ın sonucu değiştirme şansının 'neredeyse sıfır' olduğunu ifade ederek, bu oylamayı reddetmenin Joe Biden'ın başkanlık koltuğuna oturmasını sadece birkaç saat geciktireceğini bildirdi.

ATEŞLE OYNUYORLAR

Nebraska Senatörü Ben Sasse, söz konusu stratejiye sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla karşı çıktı. Sasse, paylaşımında, "Başkan ve müttefikleri ateşle oynuyor. Önce mahkemelerden, sonra eyalet yasama meclislerinden, şimdi de Kongre'den cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlarını bozmalarını istiyorlar. Başarısız bir şekilde yargıçları çağırdılar ve şimdi federal makam sahiplerini milyonlarca oyu geçersiz kılmaya çağırıyorlar. Büyük iddialarda bulunursanız, kanıtınız olsa iyi olur" dedi.