Bursa
Parçalı Bulutlu
14.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Adana'da avukata silahlı saldırı

Asayiş , 28 Nisan 2021 Çarşamba, 12:00

Adana'da avukat Levent Karakaya'ya silahlı saldırı düzenlendi.

Adana'da avukata silahlı saldırı

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın avukatı Levent Karakaya, Ziyapaşa Bulvarı'nda bulunan avukatlık bürosunun önünde silahlı saldırıya uğradı. Hastaneye kaldırılan Karakaya'nın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Saldırının kim veya kimler tarafından gerçekleştirildiği öğrenilemedi.

BAROMUZ MENSUBU AV. LEVENT KARAKAYA'YA YAPILAN MENFUR SİLAHLI SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Baromuz mensubu Av. Levent Karakaya, bugün (27 Nisan 2021) öğleden sonra bürosundan çıktıktan sonra aracına binerken uğradığı silahlı saldırı sonucu bacağından yaralanmıştır.

Özel Acıbadem Hastanesinde tedavi altına alınan meslektaşımızı Baro Başkanımız Av.Veli Küçük ve Baro Başkan Yardımcımız Av.Sabahattin Gümüş hastanede ziyaret etmiştir. Meslektaşımızın yaşamsal tehlikesi bulunmamaktadır.

Saldırganın hukuk çerçevesinde en ağır cezayı almasının takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyor, meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Türkiye'nin birçok yerinde görevlerini yaparken meslektaşlarımız ne yazık ki uğradıkları saldırılar sonucu yaralanmış veya öldürülmüştür.

Yaşanılan bu çağdışı ve vahşi olay, hem bir avukatın hem de bir yurttaşın güvende olmadığının en büyük kanıtıdır.

Bizi asıl üzen bu tür sözlü ve fiili saldırıların toplumumuzda sıradanlaştırılması ve olağan hale getirilmiş olmasıdır.

Baromuz, her koşul altında avukata yapılan baskı, tehdit ve saldırıların karşısında yer alacak, bu anlayış ve davranışlarla mücadele edecektir.

Adana Barosu olarak, yurttaşlarımızın adalete erişiminin ve hak arayışının güvencesi olan avukatlara ve avukatlık mesleğine yapılan bu saldırıyı en sert şekilde LANETLİYOR ve PROTESTO ediyoruz.

ADANA BAROSU BAŞKANLIĞI