Bursa
Çok Bulutlu
23.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Adını da törenle Atatürk Spor Salonu koyacağım!

Spor , 08 Temmuz 2020 Çarşamba, 07:35

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yıkılacak olan Atatürk Spor Salonu ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Adını da törenle Atatürk Spor Salonu koyacağım!
Başkan Alinur Aktaş "Atatürk Spor Salonu yıkılacak mı? Millet bahçesine mi dahil edilecek, yoksa yerine yenisi mi yapılacak" sorumuza verdiği yanıtla dikkatleri çekti.

Alinur Aktaş Atatürk Spor Salonu ile ilgili "Şimdi şunu söyleyeyim. CHP Bursa İl Başkanı önce dedi ki “Budo’yu kapatacaksanız kapattırmam” biz her yerde bağıra, bağıra söyledik. İngilizce de söyleyebilirim. Bizim Budo’yu kaldırmak gibi bir derdimiz yok, kaldırmayacağız. Her ne kadar Atatürk Havaalanı oradan kalksa da Budo bir miktar geri gelse de hala kendi imkanlarıyla, ucuza gitmek isteyene alternatif. Biz bunu neden kaldıralım ya. Biz işin maddi boyutunda değiliz. Ayrıca Spor salonu konusunda “Atatürk’ün ismi tek, tek kaldırılıyor” algısı var. Nasıl böyle bir şey yapalım? Bu stadyumun adı da değişir Atatürk Stadyumu olur.

Spor salonu yıkılacak evet 50 yıllık ama çürük raporu var. Ben demiyorum mühendisler diyor. Evet yıkacağım. Altına otopark yapıp modern bir salon yapacağım. Adını da törenle Atatürk Spor Salonu koyacağım. Bundan da şeref, onur duyacağım. Ben anlamıyorum eski bir yapıyı yıkıyoruz. Saptırmak, olayı farklı boyutlara çekmek için yapılan hamleler. O salon yıkılacak, yerine yeni salon yapılacak. Federasyon kararları var. O salonu uluslar arası kritere göre yapacağız.