Bursa
Çok Bulutlu
10.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Akıl fikir fukaraları M. E. B. işgal etmiş!

Gündem , 23 Eylül 2020 Çarşamba, 12:00

Akıl fikir fukaraları M. E. B. işgal etmiş!
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA TV’de yaşanan erişim sıkıntısı nedeniyle son dakika açıklamalarda bulunuyor ve  ‘Yüz yüze eğitimle birlikte talepte sıçrama oldu. Sorunun çözülmesi için çalışma devam ediyor’ diyor.

Bir Bakana bunu söyleten mahiyetinde beslediği cahiller ordusudur.

Bu kafalara bir havuz problemi sorsan havuz yaptırıp üste iki musluk monte eder ardından dibinde delik açarak başında bekler ve havuzun kaç saatte dolacağını görmek için saat tutar.

EBA TV için yapılan reklam sanki her evde iki üç bilgisayar var ve herkes eğitim alacak,  çok mutlu olacak algısı yaratıldı.

Bizim sunucu altyapımız yeterli mi diye düşünmediler bile…

Belki de nasılsa vatandaşta o kadar bilgisayar yoktur idare eder gideriz diye düşündüler.

Ortalama her evde bir bilgisayar hesabını tutturamadılar ve tuş oldular ama bunu talep fazlalığından duydukları mutluluk olarak ifade ettiler.

İnek Şaban’ın sınıfına gelen müfettiş sahnesini ve “Müfettiş tamamdır arkadaşlar” sözünü  abartılı bulanlara bu kapak olsun.

Delik deşik olan EBA projesine imza atanların alayı İnek Şaban’ın sınıfına giren müfettiştir.

Bir de her çocuğa bir tablet hesabı tutsaydı eminim bu kez de ülkede internet erişimi biter,  bankalar, şirketler, vergi daireleri işlem yapamaz hale gelirdi.

Eyyy Milli Eğitim Bakanı!

Adamlarına söyle tablet dediğin Sümerlerden, Mısırlılardan kalan taş kalıplar değil, internete bağlanıp, sunucu ile beslenen teknolojik ürünlerdir.  Bunun için de önce yazılım, ardından erişim altyapısı gerekir.

Ülke olarak PANDEMİ ile nasıl gayri ciddi mücadele ediyorsak, eğitimi de aynı ciddiyetsizlikle planlayıp çuvalladık.

Efendim bu kadar yoğun talep beklemiyorduk yalanını atmayın!

Bu ülkede hangi sınıfta kaç öğrenci var bilmiyorsanız bırakıp gidin zaten!

Siz ne kadar engellemeye çalışsanız da ülkesinin ve evladının geleceği için yemeyip içmeyip çocuğuna bilgisayar alan çooook aile var elhamdülillah.

Bir işe yaramıyorsunuz bari gölge etmeyin!