Bursa
Çok Bulutlu
16.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Ali Akman "Hedefim direkt Avrupa"

Bursaspor , 25 Ocak 2021 Pazartesi, 14:03

Bursasporlu Ali Akman, Ümit Milli Futbol Takımı kampında TRT SPOR'a özel açıklamalar yaptı. Performansıyla dikkatleri üzerine çeken 18 yaşındaki futbolcu, "Hedefim direkt olarak Avrupa'da futbol oynamak" dedi.

Ali Akman "Hedefim direkt Avrupa"

Ümit Milli Takım kampında TRT Spor'a konuşan Bursaspor'un 18 yaşındaki golcüsü Ali Akman, yeşil-beyazlı ekibin durumunu değerlendirdi. "İnşallah sonuna kadar taşıyabiliriz, gemiyi limana yanaştırabiliriz. Bursaspor'da çok güzel bir hava yakaladık. Hocamızla, arkadaşlarımızla. Biz kendimizle yarışıyoruz, biz kendimizi ispatlıyoruz" diyen Ali Akman, kariyer planından da bahsetti:

Lig'de Adana Demirspor'a attığı şık golü anlatan Ali Akman, "Ben Avrupa maçlarını çok izlerim. Bu dip denilen vuruşu özellikle Lionel Messi çok yapıyor. Kalecileri çaresiz bırakan bir vuruş. Hiç sıkılmadan saatlerce izleyip, bu vuruşu kafama kazıdım. Ben hep kafamda kurarım, karşı karşıya kalırsam nereye vurmalıyım, nasıl yapmalıyım. Belki de bir seneden beri o golü düşünüyorum. Böyle bir golü atmayı çok istiyordum. Benim yarışım kendimle. Kendime yapabildiğimi gösteriyorum. Bu golü de yapabildiğim için kendime teşekkür ederim" dedi.

"En üst seviyelerde olmak istiyorum"

Kariyer hedefine de değinen Akman, "En üst seviyelere kendimi hazırlamak istiyorum. Bunun için en doğru yolları izlemek istiyorum. Kademe kademe ilerlemenin doğru olacağını düşünüyorum. Kendimde en üst sevilere çıkacak potansiyeli görüyorum. Kendime de güveniyorum. Yılmadan çalışıyorum, futbolu için yaşıyorum, futbol için her şeyi de yapıyorum. Allah'ın izniyle en iyi yerlerde olmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Akman, "Hedef İstanbul üzeri Avrupa mı, direkt Avrupa mı?" sorusuna "Direkt olarak Avrupa'ya gitmek istiyorum" yanıtını verdi.