Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Alkışlar yönetime

Spor , 25 Eylül 2020 Cuma, 20:50

Son yıllarda Bursaspor’da görev yapan başkanlar, “Çalışanların teri kurumadan maaşları ödemeyi severim” diyerek hava atsa da, Recep Bölükbaşı’ndan bu yana gelen Ali Ay ile Mesut Mestan maalesef personeline maaşlarını ödememişti.

Alkışlar yönetime
Yazarınız ben ve tüm arkadaşlarımız bununla ilgili onlarca yazılar yazdık. Televizyonlardaki spor programlarında sürekli dile getirdik. Sadece suya yazılan yazı gibiydi bunlar. Hepsini başkanlar ve yönetimler unutulup gitmişti. Ta ki Erkan Kamat başkanlığa seçilene kadar.

Erkan Kamat ve yönetim kurulu gerçekten çok önemli bir işe imza attı ve dile kolay tam 8 aydır maaş alamayan personelin ‘5’ aylık maaşlarını dün hesaplarına yatırdı. Gerçekten bu hareketi tüm Bursa’nın alkışlaması ve kulübe maddi ve manevi anlamda yanında olması şart.

Emeği geçen herkesi başta Başkan Erkan Kamat olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerini kutluyorum.

 

GÜLE GÜLE KUBİLAY

Yetiştirmek için milyonları harcadığın, emek verdiğin bir futbolcu, cillisini kaybetmiş yaramaz çocuklar gibi ağlayıp duruyor. Bu isim Kubilay Kanatsızkuş. Ancak Kubilay’ın takımın santrforunun olmadığı, hatta transfer tahtasının kapalı dönemde, “Ben burada oynamak istemiyorum. Bursaspor’u kafamda bitirdim” diyerek sözleşmesini fesih ediyor.

Gidene dur dememek lazım.

Ancak ben Kubilay Kanatsızkuş için hiçbir zaman yolun açık olsun demeyeceğim. Bursalı bir oyuncu, Bursaspor’a böylesine sıkıntılı günlerde ihanet etmemeli. Kubilay’ın bu ihaneti hiçbir zaman unutulmamalı. Futbol kariyeri insanın çabuk biter. Ondan sonrası ise antrenörlüktür. Bundan sonra Kubilay Kanatsızkuş’un antrenör olarak dahi bu kulübün kapısından içeriye sokulmaması gerekir.

 

BURSASPOR’A ZARAR VERMEYİN

Bursaspor deplasmanda çok önemli bir galibiyete imza attı. Altınordu’yu İzmir’de devirdi.

Son maçlarda başarılı olan isimler İsmail Çokçalış, Ali Akman, Burak Kapacak bazı kişiler tarafından sanıyorum menajerlerinden aldıkları tüyolar sonrasında transferleri gündeme sürekli taşındı. Hatta o takımdan, şu takımdan, yok Avrupa’dan teklifler var diye haberler yaptılar.

Oysa kulübe yapılan hiçbir resmi girişim yoktu. Şu güne kadar sadece telefonla yoklama yapılmıştı. ‘Satar mısınız, ne kadar istersiniz’ diyerek. Hepsi O kadar.

Bu haberleri yazan arkadaşlarımın dikkatine bir şey sunmak istiyorum; Bursaspor’un tahtası kapalı.

Giden oyuncularının yerini doldurabilmesi mümkün değil. Sizler Bursaspor’u birazcık seviyorsanız, bu tür haberlerden lütfen uzak durun. Bu kulübe zarar veriyorsunuz.

Tamam; sizler İstanbul’un üç semt takımını tutuyor olabilirsiniz. Ancak Bursa’da yaşıyorsunuz ve Bursaspor’a destek vermeseniz bile köstek olmayın.