Bursa
Parçalı Bulutlu
18.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Altın haftaya rekor kırarak başladı

Ekonomi , 26 Ekim 2020 Pazartesi, 11:29

Altının gram fiyatı 493 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesinden işlem görüyor. İşte aynı dakikalarda çeyrek altın ve cumhuriyet altını fiyatları...

Altın haftaya rekor kırarak başladı
Yeni haftaya rekorla başlayan altının gram fiyatı 493 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 809 liradan, cumhuriyet altını ise 3.294 liradan satılıyor
Cuma gününü 487 liradan tamamlayan altının gram fiyatı, dolar kurundaki yükselişe paralel olarak yeni haftaya rekorla başladı. Gram altın saat 11.10 itibarıyla 493 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesinden işlem görüyor.

Çeyrek altın ne kadar? Cumhuriyet altını ne kadar?
Aynı dakikalarda çeyrek altın 809 liradan, cumhuriyet altını ise 3.294 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise 1.899 dolar seviyesinde bulunuyor.

Piyasalara corona virüs etkisi 
Yeni tip corona virüs (Kovid-19) vaka sayılarındaki artışın etkisiyle Avrupa'da sıkı tedbirlerin tekrar gündeme geldiğine dikkati çeken analistler, Kovid-19 aşı çalışmaları, ABD'de teşvik paketi ve jeopolitik gelişmelere ilişkin gelişmelerin piyasaların yönü üzerinde etkili olacağını ifade etti.