Bursa
Çok Bulutlu
10.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Altyapıya dev yatırım

Bursa , 27 Eylül 2020 Pazar, 14:48

Mustafakemalpaşa altyapısına dev yatırım

Altyapıya dev yatırım
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa ilçesinde 326 kilometrelik içme suyu hattını bünyesinde barındıran 48 milyon liralık altyapı yatırımının startını veriyor.

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için ulaşımdan altyapıya, spordan çevreye kadar her alanda farklı projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan da tüm ilçelerde yaşam kalitesini yükseltecek yatırımlara devam ediyor.

Avrupa Yatırım Bankası’ndan sağlanan ve Mustafakemalpaşa, İnegöl ve Karacabey ilçelerini kapsayan 50 milyon euroluk krediyle BUSKİ Genel Müdürlüğü marifetiyle yapılacak dev altyapı yatırımının İnegöl ve Karacabey ayağında çalışmalar daha önce başlamıştı. Mustafakemalpaşa ilçesinin içme suyu hatlarının sil baştan yenileneceği projede de ihale süreci tamamlandı ve ihaleyi kazanan Gelişim İnşaat firması ile sözleşme imzalandı. Önümüzdeki günlerde yapılacak yer tesliminin ardından yaklaşık 48 milyon TL’ye mal olacak proje kapsamında ilçenin içme suyu altyapısı tamamen yenilecek.

Proje kapsamında 326 kilometrelik içme suyu hattı ile kayıp kaçak oranı da minimum seviyeye inecek.