Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Amaç belli, arma belli

Bursaspor , 16 Eylül 2020 Çarşamba, 19:14

Amaç belli, arma belli
Bursaspor’un zor günlerinde herkes elinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyor aslında. Kimisi formalar gelse de alsak derdinde, kimisi kombine, hatıra bilet.

Bakıyorsun camianın derdi belli, Bursaspor’a destek. Aslında destek gelsin de nasıl gelirse gelsin. Kongre üyelik konusunda tavrım her zaman net oldu, olmaya da devam edecek. İlk günden bu yana blok oylara karşı oldum, eleştirdim, içerisinde olmadım. Tribünde olduğum dönemlerde bir çok eski, yeni yönetici “50 kişi getir üye yapalım, 100 kişi bul ben ödeyeceğim” diyerek aklımızı çelmeye kalksa da buna hiç müsaade etmedim.

BURKÜP bu oluşumun adını ilk duyduğumda da karşı çıktım. Kesin dedim amaçları blok oy. Hatta Hakan Dinçtürk başkan olduğunda da bu platforma röportaj yaptım ilk sorum da “BURKÜP yarın, öbür gün siz aday olursanız size oy vermek veya içlerinden çıkaracakları adaya oy vermek zorunda değil mi?” kendisi de net cevapladı “Benim başkanlık gibi bir düşüncem şuan için yok. Olsa da BURKÜP’ten bu konu hakkında en ufak bir destek talebim olmazdı” oldu. Araştırdım, irdeledim. En sonunda geçtiğimiz akşam bir yemek organize ettiler ve orada gördüklerim, duyduklarım ve camiada sevilen isimleri görünce kanaat getirdim.

Bu derneğin amacı tamamen Bursaspor’a destek, başka bir amaçları yok. Bunları bu platformu, derneği övmek için yazmıyorum, gördüklerimi aktarıyorum. Ben BURKÜP’lü değilim, ancak en kısa zamanda olacağım. Buradan tekrar söylüyorum. En ufak bir taraf tutma, blok oy organizasyonu sezdiğimde buradan aynı şekilde de yazacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.