Bursa
Parçalı Bulutlu
11.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Amazon'un yeni logosu Adolf Hitler'e benzetildi

Teknoloji , 04 Mart 2021 Perşembe, 10:04

Çevrimiçi alışveriş platformu Amazon'un mobil uygulamasındaki logosunun Adolf Hitler'i anımsattığı yönündeki eleştirilerinin ardından değişime gidildi. Geri adım atan Amazon, müşterilerinin beklentisini karşılayacak tasarım yaptıklarını duyurdu

Amazon'un yeni logosu Adolf Hitler'e benzetildi

Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos'un sahibi olduğu çevrimiçi alışveriş platformu Amazon, geçen Ocak ayında duyurduğu yeni logosunda kullanıcı şikayetleri ve eleştirilerinin artması üzerine yine değişikliğe gitmek zorunda kaldı.

Bazı kullanıcılar, logodaki zikzaklı mavi bandın Nazi Almanyası lideri Adolf Hitler'in bıyığını anımsattığını belirtirken, bazıları da logoya bütünüyle bakıldığında 'sırıtan bir Hitler suratı'na benzediğini söyledi.

Amazon'un yenilenen logosunda markayla özdeşleşen 'Amazon okunun' olduğu gibi bırakıldığı görülürken, kesik bant resmi, kenarından kıvrılmış bir bant görüntüsü ile değiştirildi.

KULLANICI YORUMLARINA GÖRE TASARLANDI

Amazon sosyal medya kullanıcıları tarafından yapılan bu benzetme ile ilgili bir açıklamada bulunmazken, yeni logonun kullanıcılardan gelen geri dönüşlerin dikkate alınarak tasarlandığı bilgisi aktarıldı.

The Verge'e açıklama yapan Amazon sözcüsü yeni logo hakkında, ''Yeni logoyu, müşterilerimiz kapılarının önünde paketlerini gördüklerinde olduğu gibi, telefonlarından alışveriş yolculuğuna başladıklarında beklenti, heyecan ve neşe uyandıracak şekilde tasarladık'' ifadelerini kullandı.

Firmanın ilk logosu ise alışveriş sepetinin üzerinde 'Amazon' yazılı bir simgeden oluşuyordu.