Bursa
Kum veya Toz Taşınım
14.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Anaokulu öğrencilerine buzlu su ile egzersiz!

Dünya , 22 Ocak 2021 Cuma, 16:35

Rusya'nın Krasnoyarsk kentinde devlete bağlı bir anaokulunda müfredatın bir parçası olarak okul bahçesinde soyunan minikler üzerlerine bir kova buzlu su döküyor. Bu yöntemle sağlıklı kalınacağına inanılıyor.

Anaokulu öğrencilerine buzlu su ile egzersiz!

Krasnoyarsk'taki 317 numaralı bir devlet anaokulunda çocukların bahçede üzerlerine buzlu su döktükleri bir etkinlik gerçekleştiriliyor. Hava sıcaklığının -25'ten düşük olmaması kaydıyla, saunaya girdikten sonra çocuklara uygulatılan bu yöntemle sağlıklı kalınacağına ve bağışıklığın güçlendirileceğine inanılıyor.

Daily Mail'in aktardığına göre, anaokulunda çocuklar bahçede iç çamaşırlarıyla kendi üzerlerine soğuk su döküyor. Çocuklara ayrıca soğuk havada nefes alma egzersizleri öğretiliyor. Ailelerin çoğu çocuklarının etkinliğe katılmasına izin veriyor.

Öğretmenlere göre, buzlu su etkinliğine katılan öğrenciler daha aklı başında, dengeli ve iyimserler. Daha iyi organize oluyorlar. Ayrıca etkinlik zorunlu tutulmuyor.

Etkinliği destekleyen öğretmen Lyubov Daniltsova, "Doktorumuz bu etkinliğe katılan öğrencilerin grip sezonunu daha kolay atlattığını doğruluyor" ifadelerini kullandı