Bursa
Parçalı Bulutlu
23.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Ankara'da iki genç buz kırılınca gölete düştü

Gündem , 09 Şubat 2021 Salı, 16:06

Olay Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde yaşandı. Gelen son dakika haberine göre; buz üzerinde yürüyerek video çeken iki genç buzun kırılması sonucu suya düştü. Serhat Baran ve Burak Çetin isimli arkadaşlar ölümden döndüğü anlar böyle görüntülendi.

Ankara'da iki genç buz kırılınca gölete düştü

2 hafta önce Serhat Baran Serhat Baran (28) ve Burak Çetin (21) ile Burak Çetin, Kavaközü Mahallesi mevkiinde video çekmek için buz tutan göletin üzerine çıktı. İkili bir süre buz üzerine yürüyerek video çekti.

Baran ve Çetin, bu sırada buzun kırılması sonucu yaklaşık 1 metre derinlikteki göletin içine düştü. Burak Çetin, kendini panikle dışarı atarken, Serhat Baran bir süre sudan çıkmak için çabaladı. Baran da daha sonra güçlükle sudan çıkmayı başardı.

Video çekmek için göletin üzerine çıkıtlarını belirten Baran, "Birkaç kez göletin üzerinde yürüdük bir şey olmadı. Biz de öyle olunca rahatladık. Ama sonra bir anda buz kırıldı ve kendimizi buz gibi suyun içinde bulduk. Neyse ki düştüğümüz yer çok derin değildi, yoksa kolay kolay dışarı çıkamazdık" dedi.