Bursa
Kum veya Toz Taşınım
15.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Ankara sallandı

Gündem , 10 Ocak 2021 Pazar, 23:27

Saat 22.53'te Ankara'nın Kalecik ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Ankara sallandı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 22.53'te Ankara'nın Kalecik ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. AFAD'dan yapılan açıklamada, Kalecik ilçesinde saat 22.53'te 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği belirtildi. Depremin 12 kilometre derinlikte olduğu kaydedildi.

9 SANİYE SÜRDÜ

Çankırı'da da hissedilen depremin 9 saniye sürdüğü belirtildi. AFAD, "Kalecik ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz" açıklamasında bulundu.

VALİ: KAYIP YOK

Ankara Valisi Vasip Şahin, depreme ilişkin ilk açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Saat 22:53'te ilimiz Kalecik ilçesi merkezli (AFAD verilerine göre) 4,5 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Şu ana kadar Kalecik Kaymakamlığına ve Valiliğimize intikal eden can veya mal kaybı bulunmamaktadır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir."

BAŞKAN: TEYAKKUZ HALİNDEYİZ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Twitter hesabından, "Ankara merkezli 4.5 büyüklüğündeki deprem hepimizi endişelendirdi. Ekiplerimiz teyakkuz halindeler. Bizlere Başkent 153 hattından ulaşabilirsiniz. Bütün vatandaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" paylaşımında bulundu.