Bursa
Çok Bulutlu
23.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Atiye Keskin kız kardeşlere ışık oldu ( Haber - Osman Gürçay )

Bursa , 10 Haziran 2021 Perşembe, 10:25

Bursa'da yaşayan ve 1980 yılında elim bir trafik kazasında yaşamını kaybeden Köşe Yazarı Atiye Keskin'nin (Kubanlı) sağlığında yazdığı ama yayınlanmasına fırsat bulamadığı romanı yıllar sonra kızı Emirhan Keskin önderliğinde ve yayınlanma sürecinde aile dostları Ertuğrul Mat'ın desteği ile " Bir Papazın Hatıra Defteri" romanı basıldı.

Atiye Keskin  kız kardeşlere ışık oldu ( Haber - Osman Gürçay )

Keskin ailesi bütün baskı giderlerini kendilerinin karşıladığı kitabın 1000 (bin) adedini özellikle Atiye Keskin'in bitirdiği felsefe bölümünde okuyan başarılı kız öğrencilere verilmek üzere Bursa Soroptimist Kulübüne bağışta bulunanlara hediye edilmesi üzerine Bursa Soroptimist Kulübü Başkanı Tülay Türkdal Şener ile imzalanan bir protokol ile teslim etti.

Adını yaşatmayı bilenler için ölümün sadece bir boyut değiştirme olduğunu imza törenine gösterilen ilgi üzerinden bir kez daha tanık olduk.

Sadece çağdaş anlayışa yetişecek, geleceği bizden iyi okuyacak ve tasarlayacak kızlarımızın yetişmeleri için değil, okurken kendi gelgitlerimize yanıtlar bulacak bu kitabı edinmenizi öneriyorum.