Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Av. Hakan Dinçtürk'ten Av. Cemalettin Torun’a cevap

Bursa , 23 Ekim 2020 Cuma, 22:53

Avukat Hakan Dinçtürk, Av. Cemalettin Torun'un kendisi hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi. 

Av. Hakan Dinçtürk'ten Av. Cemalettin Torun’a cevap
 

Avukat Hakan Dinçtürk'ün AK Parti Bursa Eski İl Başkanı Av. Cemalettin Torun’a cevaplarımdır.

Kamuoyuna Saygı ile sunarım şeklinde yayınladığı açıklama şu şekilde;

 

                                                   Av. CEMALETTİN TORUN’A CEVABIMDIR

Tarafım siyasetçi değildir. Siyaseti de sevmem. Çünkü ilmi siyaset denilen şey tabanında yalan barındırır. Uzun süre siyaset yapanlarda da bu mesleki alışkanlık haline gelir. Söylediğimin en saf örneğini Sayın Cemalettin Torun’un kendisini aklama çabası içerisinde yaptığı yazılı açıklamalar içerisinde görebilmek mümkündür.

Hukuki meselelerin hallolması gerektiği yerler anayasada da hüküm altına alındığı üzere bağımsız mahkemelerdir. Eğer tarafımın yapmış olduğu işlemlerde hukuka aykırılık varsa İcra Mahkemeleri bunun için kurulmuştur. Avukatlık Kanununa ve Türk Ceza Kanununa aykırı bir eylemim var ise şikâyet mercii olarak Baro’nun ve savcılık makamının yeri bellidir.

Sayın Cemalettin Torun,  siyasi nüfusunu kullanarak ortaya koymuş olduğu hukuksuzluklara kendince nedenler uydurmakta ve karmaşık bir dil kullanarak topu ayağında dolaştırmaktadır.

Tarafım aylardır alacağını tahsil edememiş bir firmanın avukatıdır. Kendisi ise borç ödememe alışkanlığını ilke edinmiş bir şirkete hizmet etmektedir. Ticarette alacaklı daima haklıdır. Müvekkil firma hak sahibi olarak Allah katında da haklıdır.

Sayın Torun belki bilmiyordur ama içlerinde müvekkil şirketimin sahiplerinin de bulunduğu bu halk , hain kalkışmanın figüranlarına karşı 15  Temmuz sabahına kadar Boğaz Köprüsünde FETÖ’CÜLERE karşı direnmiş ve bu direniş sırasında birlikte oldukları insanların şahadetlerine şahitlik ederken, kimileri ise hain emellerine ulaşacağını düşünüp ellerini ovuşturmuştur.

Sayın Cemalettin TORUN’un açıklamasında üstü kapalı olarak dosyanın KEFİLİ olarak bahsettiği ve ‘100.000 TL ödeme yaptı’ dediği ise Tatlı Bereket Gıda isimli firma olup sahibi Mehmet Ali SARI, FETÖ operasyonları sırasında yurtdışına kaçmış. İki yıl yurtdışında firari olarak yaşamış. Etkin pişmanlık kapsamında ülkeye dönerek 4 yıl 2 ay ceza almış bulunan bir FETÖ hükümlüsüdür.

15 Ekim ile 20 Ekim arasında Bursa’da yaşananlar devlet gücünün ve adli makamlarının bu FETÖ hükümlüsünün emrine nasıl verildiği konusunda tarihe kara bir leke olarak geçecektir.

Sayın Torun’un açıklamaları gerçekle alakasız beyanlar ile doludur. Bu konulara da gerekirse tek tek cevap verebilirim. Ancak karından konuşmayı sevmem. Lafı çok dolandırmak gibi bir yapıda da değilim. Burada asıl konu siyasi gücün ve devlet otoritesinin, bir FETÖ hükümlüsü emrine gayri kanuni olarak verilmesidir. Konunun kamuoyunca daha iyi anlaşılabilmesi için Sayın Cemalettin TORUN’un aşağıda ki sorulara tek tek cevap vermesi gerekmektedir.

SAYIN TORUN;

Haciz işlemi sırasında, alacak verecek gibi sadece şahısları ilgilendiren böyle bir konuda Adalet Bakan Yardımcısı olan ortağınızı aradınız mı?

Adalet Bakan Yardımcısı’nı aradığınızda hukuki hizmet verdiğiniz taraflarından bir tanesinin FETÖ hükümlüsü olduğu konusunda kendisini bilgilendirdiniz mi?

Adalet Bakan Yardımcısı, şahsi bir hukuki mesele olan böyle bir konu için Bursa Cumhuriyet Başsavcısını aradı mı?

Bursa Cumhuriyet Başsavcı Yardımcısı’na ne talimatı verdirdiniz?

Bu Savcı Yardımcısı’na, İcra Müdürünü telefon ile aratıp görevli memurun görevini yapmaması, işleme derhal son vermesi talimatını verdirdiniz mi? Eğer bu kanunsuz emir yerine getirilmez ise tutuklanacakları konusunda müdürü ve memuru tehdit ettirdiniz mi?

Adalet Bakanlığı’nda görevli bir genel müdür tarafından aynı gece Bursa İcra Hukuk Mahkemesi’nde görevli olan bir bayan hakim bu konuda aratıldı mı?

Aynı bayan hakim tarafından İcra Müdürü aranıp kendisine gözdağı verildi mi?

Tüm bu hukuksuz baskılar ile mevzuata aykırı olarak görevli memur dosyadan el çektirilip yerine İcra Müdür Yardımcısı görevlendirildi mi?  Bu müdür yardımcısı korkudan sizin talepleriniz doğrultusunda mı işlemlere devam etti?

O gece İcra Müdürünü elinde icra dosyası dahi olmadan ve AVM saat itibari ile kapalı olduğu halde kıymet takdiri için kim gönderdi? Herkesi 500 Bin TL alacak için 1 Milyon TL’lik haciz yaptığımız konusunda yanıltırken hacizli malların değeri ne kadar çıktı? Yanılttığınız kişileri bu konuda bilgilendirdiniz mi?

İcra dosyası ve bu konu ile tamamen alakasız dediğiniz memurların icra dairesinde gözaltına alınması işleminde şikâyetçi veya ihbarcı siz misiniz?

Bursa Başsavcılığı bile bu konuda bir açıklama yapmazken size bu kadar derin bir bilgi kimden geliyor?

Savcıya bu memurların sanki teröristmiş gibi polis nezaretinde ve başları önlerine eğilerek icra dairesinden çıkartılma talimatını siz mi verdirdiniz? Bu kişiler ne ile suçlanıyor? Adam mı öldürdüler?

Bu konu kamuoyuna yansıyınca ve tepki görünce BÜROSEN’e ne gibi teminatlar verildi ve basın açıklaması yapılmasının önüne geçildi?

Bu müdür ve memurlar uyguladığınız siyasi baskı neticesinde sürgün edilirse vicdanınız hiç sızlamayacak mı?

Siyasi nüfusunuzu kullanarak devletin gücünü ayaklarının altına serdiğiniz FETÖ hükümlüsünden avukatlık hizmeti olarak ne kadar ücret aldınız?

Sayın TORUN;

Şunu bilin ki bu hukuki süreçte hangi mahkeme ne karar verirse versin benim için artık yok hükmünde ve şaibelidir. Bu yaşattıklarınız ilk defa yaptığınız bir şey de değildir. Sizin mesleğinizi icra ederken alışkanlık haline getirdiğiniz bir davranış şeklidir. Ancak bunu kimseye bir daha yapamamanız adına sonuna kadar sizin ile mücadele etmeye devam edeceğim. Bir FETÖ hükümlüsünden para kazanacağım hırsı ile devleti içine soktuğunuz aciz hal için sizi kınıyorum. Şunu unutmayın ki bir FETÖ’CÜYE hizmet edeceğim derken devletin memurlarının başlarının birer teröristmiş gibi bastırılarak gözaltına alınmasını sağlayarak sadece 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN kemiklerini sızlattınız.

Saygılarımla,

Av. Hakan DİNÇTÜRK