Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Avatar 2'nin muhteşem setinden muhteşem fotoğraf

, 14 Ağustos 2020 Cuma, 20:19

James Cameron‘un yönetmen koltuğunda oturduğu, gelmiş geçmiş en iyi filmler arasında kabul edilen Avatar’ın devam filmi Avatar 2’nin yapımcısı Jon Landau tarafından yeni bir set fotoğrafı paylaşıldı. Paylaşılan fotoğrafa bakıldığında kurulan setin ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz.

Avatar 2'nin muhteşem setinden muhteşem fotoğraf
2009 yılında vizyona girdiğinde tüm zamanların en çok izlenen sinema filmi haline gelen ve yaklaşık 10 yıl boyunca da bu rekoru elinde bulunduran Avatar, yıllardır devam filmi için bekleniyordu. Çekimlerine Yeni Zelanda’da başlanan filmin setine Covid-19 pandemisi sebebiyle ara verilmişti.Yeni Zelanda’da Covid-19 vakalarının yaklaşık 100 gündür neredeyse hiç görülmemesi sebebiyle, filmin çekimlerine devam edilme kararı alındı. Kurulan sete ve verilen emeğe baktığımızda filmin neden bu kadar geciktiğini anlayabiliyoruz.

Daha önce yapılan açıklamalarda serinin 5. filme kadar uzayabileceği dile getirilmişti. Film şimdilik her şey normal sürecinde devam ederse 2022 yılında vizyona girecek. Ayrıca Avatar 2’nin çekimlerine belli bir süre ara verilmiş olsa da, filmin yapım ekibi görsel efekt üzerine çalışmaya devam etmişti.