Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
15.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Ayhan Akman ve Akman ailesinin büyük yalanı!

Bursaspor , 03 Şubat 2021 Çarşamba, 23:30

Bursaspor Kulübü tarafından etik dışı transferinden ve davranışlarından dolayı kadro dışı bırakılan Ali Akman'nın babası Aydın Akman ve amcası Ayhan Akman'ın söylemlerini havada bırakan belgelere Lifebursa.com ulaştı.

Ayhan Akman ve Akman ailesinin büyük yalanı!

Ali Akman'ın kadro dışı bırakıldığının açıklanmasının ardından ulaştığımız babası Aydın Akman oğlunun asgari ücretle Bursaspor'da forma giydiğini ifade etmişti.

TRT Spor'da yorumculuk yapan Ayhan Akman da aynı ifadelerde bulunmuş ve Ali'nin Bursaspor'dan asgari ücret aldığını canlı yayında açıklamıştı.

Lifebursa.com olarak konuyu araştırdığımızda ise olayın çok farklı olduğu ortaya çıktı.

Bursaspor Kulübü 2020 yılının Ağustos ayında Ali Akman'a bir "Tadil sözleşmesi" sunuyor.

Bu sözleşmede oyuncuya 2020 Ağustos ayından geçerli olmak üzere sözleşmesinin sona ereceği Mayıs 2021 tarihine kadar olan dönemde maaşının 6 bin TL olacağı, maç başına ise 10 bin TL verileceği açıkça belirtiliyor.

Bursaspor'un bu teklifini kabul etmeyen Ali Akman'ın aldığı parayı gerekçe gösteren baba Aydın Akman ile Ayhan Akman genç oyuncuyu bu şekilde aklamaya çalışıyor.

Bursaspor Kulübü'nün yeni sözleşme teklifini kabul etmeyen Akman ailesi oyuncuya sunulan tadil sözleşmesini de reddederek Bursaspor'a bir para kazandırmadan gitmeyi o dönemden beri kurguladığı ortaya çıkıyor.

Genç oyuncu eğer Bursaspor Kulübü'nün bu teklifini kabul etmiş olsaydı;

Ali Akman'nın aylık maaşı 46 bin TL olacaktı.

Takıma ödenen galibiyet primlerinin de eklenmesi ile birlikte Ayhan Akman'ın dediği gibi asgari ücret kazanmayıp 60-65 bin TL gibi bir para kazanacağı görülüyor. Net asgari ücretin 2 bin 825 TL olduğu düşünüldüğünde bu rakam asgari ücretin 20 katından daha fazla bir rakama karşılık gelmektedir.