Bursa
Çok Bulutlu
13.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bacasız sanayi Vakıfköy tesisleri

Spor , 10 Ekim 2020 Cumartesi, 15:59

Uzun yıllar sonra Bursaspor’un Vakıfköy’deki Orhan Özselek Futbol Akademisine gittim, Adnan Batır ve kameraman Murat Demir ile birlikte.

Bacasız sanayi Vakıfköy tesisleri
Ben, en son kaptan Ertuğrul Ersoy’un imza töreninde Vakıfköy’e gitmiş bir daha gitmemiştim.

Aslında beni yeniden Vakıköy’e çeken olay ise, bu sezon A kadrosunda yer alan çok sayıda futbolcunun bulunmasıydı.

Gençlik Geliştirme Programı Sorumlusu Hakan Cenkçiler ile bir araya gelmek, beni yıllar öncesine götürdü. Hakan Cenkçiler’in futbol oynadığı dönemde Denizli’de basın mensubu abilerimizin başından geçen komik olayı hatırlarken dakikalarca güldük.

Uzun süre sahipsiz kalan, bütün çalışanlarının pandemi ve çalışma ödeneği ile işten çıkartılan Vakıfköy’e inanın harabe gibi göreceğimi tahmin etmiştim.

Önce Hakan Cençiler’in odasına gittim. Giderken çevreyi de gözlemledim. Kısa süre içerisinde Vakıfköy Orhan Özselek Futbol Akademisi gerçekten pırıl pırıl olmuş.Belediyelerin eşin dostun destekleriyle tesis kelimenin tam anlamıyla dört dörtlük bir hale getirilmiş. Şimdi önemli olan bacasız sanayi olan futbolun alt yapı beşiğinden yeni yıldızlar çıkabilecek miydi? kafama takılan büyük soru da inanın buydu.

Hakan Cenkçiler ile sohbet ederken, tüm yaş gruplarında ileriki yıllarda yeşil beyazlı camiaya hizmet edecek futbolcuların var olduğunu öğrenmek beni çok mutlu etti.

Hatta, en alt yaş gruplardan birisi olan U 14 takımının İstanbul Boğaziçi Futbol Akademisi ile yaptığı antrenman maçını izlerken, Bursaspor’un geleceği için umutlanmadım desem yalan söylerim.

Gerçekten çok yetenekli savunmacılar, kanat oyuncuları, yaşı bir yaş küçük olmasına rağmen iyi forvet olan isimleri izlemek mutluluğumu arttırdı.

Bursaspor’un alt yapı tesisleri gerçekten bacasız sanayi. Ancak buranın da gelişmesi için yönetimlerin buraya maddi açıdan da yatırım yapmaları gerekiyor.
Bu yatırım sağlandığında Bursaspor inanın Türk futboluna daha nice yıldızlar kazandırır.

Orada sohbet ederken genç milli takımlarda oynayan bir kalecimizin (Ahmet Çağrı Güney) Aytemiz Alanyaspor’a transfer olduğunu duymak beni üzdü. Her dönem Vakıfköy’den kaleci çıkartan Bursaspor’un çok yetenekli bir ismi takımdan göndermesi oradaki her antrenör kadar beni de çok üzdü.