Bursa
Parçalı Bulutlu
6.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bahçeli: Geliyorum diyen felakete...

Gündem , 03 Kasım 2020 Salı, 11:32

MHP Genel Başkanı Bahçeli, İzmir depremine ilişkin, "Depremin ağır faturasını mazlumlar ödemiş, insanlarımızın üzerini beton bloklar örtmüş ve kapatmıştır. Geliyorum diyen felakete bu denli sessiz ve hareketsiz kalmak akıl kârı değildir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli: Geliyorum diyen felakete...
MHP lideri Bahçeli, partisinin TBMM Grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Ne yazık ki depremin ağır faturasını mazlumlar ödemiş, suçu günahı olmayan insanlarımızın üzerini beton bloklar örtmüş ve kapatmıştır. Ölüm bu kadar ucuz olmamalıdır. Geliyorum diyen felakete bu denli sessiz ve hareketsiz kalmak akıl kârı değildir.

​İzmir'deki depremi siyaset malzemesi yapanlar bu milletin evladı olmayanlardır. İzmirimize gavur benzetmesi yapanlar bu vatana, millete kasıt etmişlerdir.

Devleti suçlamakla, mücadeleyi sulandırmakla amaçlanan nedir? Kirli niyet sahipleri hayasız değil midir? CHP yönetimine soruyorum, siz de hiç mi vicdan kalmadı. CHP Genel Başkanı'nın depremden bir gün sonra afet alanına gitmesi, mücadelenin merkezine İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni yerleştirmesi gafilliktir. Deprem enkazı üzerinde siyaset yapayım derken hamaset çukuruna yuvarlanmışlardır.