Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bakan Koca'dan İzmirlilere önemli uyarı

Gündem , 01 Kasım 2020 Pazar, 12:07

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, deprem ile sarsılan İzmir'deki vatandaşları corona virüs ile ilgili uyardı. Koca, "Depremin de tesiriyle İzmir'de şartlar, virüs için elverişli hale geldi. Kurallara uyarak yeni can kayıplarının önüne geçelim." dedi.

Bakan Koca'dan İzmirlilere önemli uyarı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan İzmir'deki deprem ile ilgili önemli açıklamalar geldi.

İşte Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları;

Hastanelerimizde tedavi altına alınan kişi sayısı 896'dır. Bu sabah itibarıyla tedavisi tamamlanıp taburcu edilen hasta sayımız 682'dir. 58 kişi servis ve yoğun bakımda yatırılmak üzere gözlem ve müşahede altına olan kişiler dahil toplam 214 vatandaşımızın tedavisi devam ediyor. Yatan hastalarımızdan 8 kişi yoğun bakımda, 3 kişinin durumu maalesef ciddiyetini koruyor. Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli'nin enkaz altındayken telefonla görüştüğü Buse Hasyılmaz sağlığına kavuştu, 1-2 güne taburcu olacak.
"İzmir, corona virüs için elverişli hale geldi"
Hepimiz can kurtarma derdindeydik. Corona virüs tedbirlerini ihmal etmiş olabiliriz. Gerekli dikkati tekrar gösterelim. Depremin de tesiriyle İzmir'de şartlar, virüs için elverişli hale geldi. Kurallara uyarak yeni can kayıplarının önüne geçelim.