Bursa
Parçalı Bulutlu
22.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bakan Soylu 13 şehit verdiğimiz Gara operasyonunu TBMM'de anlattı

Siyaset , 16 Şubat 2021 Salı, 15:36

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar TBMM'de Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen Gara operasyonu hakkında bilgilendirme yaptı. Bakan Akar'ın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulunuyor.

Bakan Soylu 13 şehit verdiğimiz Gara operasyonunu TBMM'de anlattı

Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları:

Bir hüzünlü günde, bir yas gününde hep birlikteyiz. Gara'da şehit olan, kaçırıldığı günden bu yana 5-6 yıldır ailelerinin dertleriyle dertlendiğimiz bu evlatlarımızın şahadetine Allah'tan rahmet diliyorum.

Dün ben de arkadaşlarım gibi cenazedeydim Mersin Bozyazı'da. Ünzile anneyi dün tanımadım. Gardırop siyasetçisi değiliz biz.

Ünzile teyze evladıyla ilgili, acısıyla ilgili bir şey söylemedi. Üç defa dik durun, dik durun, dik durun dedi.

Sadece o mu? Müslüm Altuntaş2ın babası Şevket Altuntaş, başımız sağolsun demeye gerek kalmadan, 'gam yok, keder yok Bakan bey' dedi.

Çok şehit cenazesine katılıyorum ama bu kadar uzun bir süreçten sonra ailelerin bu metaneti, ortaya koydukları sabır dün ve akşam ve dün bir ders daha verdi. Bu çocuklarımızın hiçbiri pikniğe giderken kaçırılmadı. Bu olayın duyulduğu ilk andan itibaren Avrupa ve ABD, sosyal medya, diğer bir takım cereyanlar içinden söylenenler bir amaca matuf biçimde söylenenler. Bu çocuklar ailesi ve eşinin yanında kaçırıldılar.

2016'da en son kaçırılanlar açık öğretim imtihanına giderken kaçırıldılar. Yaklaşık 5 yıldır bu olayı hep beraber yaşıyoruz. Bu ailelere sadece vatandaş muamelesi yapmadık, evlat muamelesi yaptık, her 3 ayda bir görüştük. Derdimiz ne Gara'da? Niçin Hakurk?