Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

'Bana Yarından Bahseder misin?'

, 05 Şubat 2021 Cuma, 14:10

Türkiye İş Bankası, 'Bana Yarından Bahseder misin?' başlığıyla, teknolojiden inovasyona ekonomiden sosyal sorumluluğa kadar pek çok alanda sohbetlerin yer alacağı podcast yayınlarına başladığını duyurdu.

'Bana Yarından Bahseder misin?'

İlgi çekici bilgiler, gündeme dair dikkat çekici konuların konuşulduğu sohbet serisini Güçlü Mete hazırlayıp sunacağı öğrenildi.

'Bana Yarından Bahseder misin?' serisinin ilk konuğu Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı (TSF) Gülkız Tulay olurken, Podcast serisi, Konda Araştırma ve Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Bekir Ağırdır, gazeteci yazar Serdar Kuzuloğlu ile devam ediyor.

TSF Başkanı Tulay, ülkemizde satranç sporuna artan ilgi ile satrançta elde edilen başarılara ilişkin bilgi verirken, 'Satrancın günlük hayatımıza, eğitim ve iş dünyasında karar alma, öğrenme üzerine etkileri neler?', 'Satranç öğrenmek isteyen biri için nasıl kaynaklar var?' gibi merak edilen sorulara cevaplar veriyor.

İş Bankası, satrancın yaygınlaştırılması, kitlesel bir spor haline dönüşerek çocukların ve gençlerin zihinsel gelişimine katkı sağlaması için 15 yılı aşkın süredir Türkiye Satranç Federasyonu'na desteklerini sürdürüyor.

Konda Genel Müdürü Ağırdır, yazmış olduğu 'Hikâyesini Arayan Gelecek' kitabında değindiği iklim değişikliği, küresel ısınma, çevre kirliliği, azalan doğal kaynaklar gibi konularda gelecek senaryolarını aktarıyor. Sohbette, karar mekanizmaları, olaylar, kurumlar, bireyler ve toplumlar arasındaki etkileşim, bilginin üretim ve yayılma süreçleri hakkında konuşuluyor.

Kuzuloğlu ile 'Gündelik Hayatta Teknoloji' başlıklı yayında ise yapay zekâ teknolojilerinden otomasyon çağına ve teknolojiye uyuma uzanacak şekilde dijitalleşme üzerine sohbet ediliyor.

Podcast serisi, Spotify ve Apple Podcasts üzerinden dinlenebiliyor. Seri, bilim insanlarından iş dünyasına yeni konuklarıyla dinleyicileriyle buluşmaya devam edecek.

Kaynak: DHA