Bursa
Parçalı Bulutlu
20.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Barış Spor Salonu sil baştan

Bursaspor , 27 Kasım 2020 Cuma, 16:44

ING Basketbol Süper Ligi'nde ikinci sezonunu yaşayan Frutti Extra Bursaspor'un antrenmanlarını yaptığı Nilüfer Belediyesi'ne ait olan Barış Spor Salonu, baştan sona yenilendi.

Barış Spor Salonu sil baştan

Zemin parkelerinin günümüz şartlarına uymaması sonrasında, yenilenme işi için birçok firma ile görüşme yapılmış ancak ortaya çıkan rakamların yüksek ve Frutti Extra Bursaspor'un bütçesi müsait olmaması nedeniyle ilerleme sağlanamamıştı.

Yüklenici firma ile Atatürk Spor Sarayı'nda mevcut olan parkelerin alınmasıyla ilgili Genel Menajer Nedim Yücel ve Başkan Sezer Sezgin girişimler başlattı. Atatürk Spor Sarayı'nın yıkım işlemleri gerçekleştirilirken, salonun parkeleri için daha önceki dönemde milletvekilliği yapan Hüseyin Şahin de yeşil-beyazlı kulüp için devreye girdi.

Sonuçta parkeler, Atatürk Spor Sarayı'ndan söküldü ve alınan parçalar son sistem zemin yapılarak Barış Salonu'na montajı yapıldı. Ardından Nedim Yücel'in girişimleri sonrasında, İstanbul'da yıkılan Salonunun 800 adet tribün koltuğu ücret ödenmeden buraya monte edildi.

Lig maçlarının oynandığı pota için çalışmalar başladı ve sonunda baştan sona yenilenen Barış Spor Salonu Frutti Extra Bursaspor'un hizmetine sunuldu.

Daha önce yapılan görüşmeler sonrasında yaklaşık 800 bin TL'ye mal olması planlanan salonun yenilenme işlemi Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bursa Gençlik ve Sor İl Müdürlüğü ve ana sponsor Uludağ İçecek'in katkılarıyla kulübün bütçesinden bir meblağ çıkmadan salon yenilenmiş oldu.