Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Basketbolculardan sponsora ziyaret

Bursaspor , 24 Eylül 2020 Perşembe, 18:10

Cumartesi günü yeni sezonun ilk karşılaşmasını Beşiktaş ile Bursa’da yapacak olan Frutti Extra Bursaspor, bugün isim sponsoru Uludağ İçecek’in İnegöl’ün Yenice Mahallesi’ndeki fabrikasını ziyaret etti.

Basketbolculardan sponsora ziyaret
Gerçekten, Türk ekonomisine büyük katkı sağlayan çok önemli bir tesis.

Basketbolcular, ünü Türkiye sınırlarını aşan bu tesisi incelerken pandemi nedeniyle maçların seyircisiz oynanacak olmasının da üzüntüsünü yaşıyorlardı.

Tesisleri gezerken yeni sezonla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, “Pandemi nedeniyle maçlar seyircisiz olacak. Ancak seyircili olacakmış gibi projeler hazırladık. Sanıyorum pandemi bittikten sonra, 7 bin kişilik o salonu yapacağımız organizasyonlarla dolduracağız. Ailelerin geleceği bu maçlara Teksas Tribününün yapacağı o müthiş, küfürsüz tezahüratlar damga vuracaktır. Hatta Türkiye’nin birçok kentinden sporseverler bu atmosferi görmek için Bursa’ya geleceklerdir. Avrupa’da da bu sezon ses getirmek istiyoruz” derken yeni sezondan beklentilerini de ortayla koyuyordu.

Yazarınız olarak Uludağ İçecek’in yeni yerini ilk kez yakından görme fırsatını buldum. Dünyada sadece 6 adet bulunan üretim makinesinin ikisinin Bursa’da olduğu dolum tesisini gezmek, bilgiler almak, bir dünya markası olan Bursa içeceği Uludağ Gazoz’un nereden nerelere geldiğini, hem Avrupa hem de Avustralya’ya kadar gönderilen ürünleri görmek bir Bursalı olarak beni mutlu etti.

Hem Mehmet Erbak hem de Levent-Ömer Kızıl kardeşleri dedelerinin emanetini bir Dünya markası yapmaları gerçekten gurur vericiydi. Kendilerini kutlarken, imrenilecek temizlikteki bir tesisi gezmek beni çok mutlu etti.

YÖNETİM BOŞ DURMUYOR

Erkan Kamat ve yönetim kurulu, transfer tahtasını açtırabilmek için olağanüstü bir gayret sarf ederken, nezaket ziyaretlerini de sürdürüyor. Yeşil-beyazlı yöneticiler, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti.

Alinur Aktaş’ın ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “İyi takım olabilmek için çok ciddi bir gayret var. Bu yapıyı bilen Teknik Direktörümüz Mustafa Er de takımın başında. Bugün hatıra kombine kartı ve benzeri uygulamalarla ilgili yaptıkları çalışmalardan bahsettiler. Şehrin bütün dinamikleriyle Bursaspor’a sahip çıkarsak geleceğin daha sıkıntısız olacağına ve Bursaspor’un ait olduğu lige en kısa zamanda çıkacağına yürekten inanıyorum” ifadeleriyse aradaki buzların eriyeceğinin işareti gibi geldi bana.