Bursa
Parçalı Bulutlu
14.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

'Batman taksici' görenleri şaşırtıyor

Gündem , 01 Mayıs 2021 Cumartesi, 20:13

Tektaş, taksisinde her zaman çikolata ve kek bulundurduğunu, yolda kendisini gören çocuklara dağıtarak onları mutlu etmeyi sevdiğini belirtti. Çocukların kendisine "Batman amca" diye seslendiğini vurgulayan Tektaş, "Çocuklar, ailelerine 'Batman amcayla fotoğraf çektirelim, hatıra kalsın.' diyorlar ve fotoğraf çektiriyoruz. Bu benim hoşuma gidiyor. Daha çok insan daha çok güven ve mutluluk demektir. Gördükleri insan, onların süper kahramanı olabilir, onları mutlu edebilir." ifadesini kullandı.

'Batman taksici' görenleri şaşırtıyor

Tektaş, "Batman" filmlerini izleyerek başladığı serüvende, çevresinden gördüğü yoğun ilgiden memnun olduğunu, kostümle çalışmaya devam edeceğini kaydetti. Tam kapanma sürecinde insanların daha fazla mutluluğa ihtiyacı olduğunu ifade eden Tektaş, "İnsanların süper kahramanı gibi oluyorsunuz. Genel anlamda da biz taksiciler öyleyiz. Çünkü insanlara yardım etmeye çalışıyoruz. Acelesi olan, hastaneye yetişmesi gereken oluyor. Bu nedenle bana yönelik sevgi gösterilerinden çok mutluyum." diye konuştu.

"Değişik kıyafetiyle, başında maskesiyle geldi"

Ayşe Özdemir (85) de Kovid-19 ve sağlık problemleri nedeniyle dışarı çıkamadığını, alışveriş yaparken zorlandığını aktardı. Tektaş'ı kostümüyle gördüğünde çok şaşırdığını söyleyen Özdemir, "Değişik kıyafetiyle, başında maskesiyle geldi ve alışverişimizi yaptı. Bizi çok mutlu etti, Allah ondan razı olsun. Çok memnun olduk." dedi. Yolculardan Beşir Ertaş (30) da kızı Ayşe'nin kostümü ilk gördüğünde çok mutlu olduğunu, ardından hep taksiye binmek istediğini ifade etti. Kızını "Batman" kostümlü taksiye bindirerek mutlu ettiğini aktaran Ertaş, "Bu zorlu süreçte güzel şeyler yapıyor. Kendi adıma teşekkür ederim, çok memnun kaldım." diye konuştu.