Bursa
Çok Bulutlu
18.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Benim utanç günümdü

Bursaspor , 01 Eylül 2020 Salı, 10:13

Benim utanç günümdü
Uzun bir aradan sonra( dün) Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne girebildik.

Mesut Mestan Başkanın yasaklaması nedeniyle antrenmanlar basına kapatılınca bizler de takımı yakından görebilme şansımızı yitirmiştik. Takımımızı Mart ayından bu yana antrenmanlarda izleyemiyorduk.

Devir teslim töreni, Bursaspor için kelimenin tam anlamıyla utanç günü oldu .

Bunca yıldır Bursaspor’u takip ediyorum. Kulübün en eski üyelerinden birisiyim.  Yıllardır devir teslim törenlerine tanıklık ettim. Hiç dünkü gibi rezillik yaşamadım.

Başkanlar son yıllarda nedendir bilemiyorum, seçim sonrasında devir teslim törenlerine katılmaması kulübün tarihiyle hiç uyuşmuyor. Çünkü Recep Bölükbaşı’ndan itibaren kulübün bu geleneği maalesef ayaklar altına alındı.

Dün yeni Başkan Erkan Kamat’ın mazbatayı almamasının ana nedeni, ne hesapları teslim edecek bir muhasebe müdürü, ne de kulübün avukatının orada olmamasıydı.

En büyük yanlış ise, yaklaşık 16 yıldır kulübün muhasebe müdürü olan Müzeyyen Kahraman’ın 20 Ağustos’ta Mesut Mestan tarafından işten çıkartılması .

Bir de kulüpte personel aylardır maaş alamazken, paraları ödenmeyen futbolcular, kulüpten bavulunu toplayıp patır patır giderken, Müzeyyen Kahraman’a tazminatının ödendiğinin iddia edilmesi bile Bursaspor’a yakışmadığı gibi yine tüm Türkiye’ye yeşil beyazlı camiayı bir kez daha rezil olduk.

Dünkü devir teslim törenine sadece Mesut Mestan yönetiminden Yıldırım Hacıoğlu katıldı. Ancak, Erkan Kamat ve yönetimi haklı olarak mali işleri teslim edecek kişinin olmaması nedeniyle mazbatasını almaması çok doğru bir hareketti.

Bence, bu durumun altı çok karışık görünüyor.

Kulübün şaibeli olduğu iddia edilen ve mahkemelere verilen dönemlerin muhasebe müdürü olan Müzeyyen Kahraman’ın hesapları bence devletin resmi kurumları tarafından tek tek incelenmeli.

YAZICIYA SAYGISIZLIK

Dün ilk kez devir teslim töreni için başkanlık odasına çıktım.

Merhum Şampiyon Başkan İbrahim Yazıcı’nın burada şampiyonluk kupasıyla bir resmi duruyordu. Dün çıktığımda burada İbrahim Yazıcı’nın bir tek fotoğrafı yoktu. Kaldırılmıştı.

Süper Lig’de Bursaspor’a ilk şampiyonluğunu kazanan kişiye yapılan bu en büyük haksızlık ve kulübün tarihine yapılan yanlıştı. Ancak bu haksızlık düzeltildi ve yeni yöneticilerden Besim Hacıoğulları’nın getirdiği İbrahim Yazıcı’nın kupalı resmi hak ettiği yere kondu.