Bursa
Çok Bulutlu
15.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Berat Albayrak istifa etti

Gündem , 08 Kasım 2020 Pazar, 23:19

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek bakanlıktan istifasını açıkladı.

Berat Albayrak istifa etti
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, resmi Instagram hesabından istifa ettiğini duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı kaynakları bu istifa haberini teyit ederken istifanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilip edilmediği yönünde henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Albayrak, istifasına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdi. Sosyal medya hesabı instagram'dan istifasını duyuran Berat Albayrak "Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım'' ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak'ın paylaşımı şöyle;

''Kamuoyunun dikkatine

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerji'de olduğu gibi Ekonomi'de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşalarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin iti izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belkide en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-i Müstakim'den ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin...

Berat Albayrak'''
 

<>

<>
<>
<>
<>
<>
<>

Bu gönderiyi Instagram'da gör<>
<>
<>

<>
<>
<>
<>

<>
<>
<>

<>
<>
<>
<>
<>

<>
<>
<>

Berat Albayrak (@beratalbayrak)'in paylaştığı bir gönderi ()


<>