Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Beşiktaş'tan tff'ye flaş başvuru!

Gündem , 19 Eylül 2020 Cumartesi, 19:36

Beşiktaş, Antalyaspor maçının başlamasına dakikalar kala corona virüs açıklamasında bulundu.

Beşiktaş'tan tff'ye flaş başvuru!
Açıklamada Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) Antalyaspor'a İstanbul'da yeniden test yapılması yönünde talepte buluduğu, ancak bu talebin kabul görmediği belirtildi.

Beşiktaş'tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"TFF'ye ilettiğimiz Antalyaspor’un İstanbul’da bulunan kafilesine Covid-19 tanı testi yapılması talebimiz, anlam veremediğimiz bir şekilde uygun görülmemiş ve takımımız, talebimiz olan test yapılmadan Antalyaspor ile karşılaşmak durumunda kalmıştır."

Beşiktaş Kulübü TFF, UEFA ve Kamu Kurumları ile İlişkiler Sorumlusu Kemal bulunan Erdoğan, "Antalyaspor’un çok sayıda futbolcusu ile teknik ve idari heyet üyesinin Covid-19 pozitif olduğu yönünde basın ve sosyal medyada yer alan iddialar; sporcularımız ile teknik ve idari heyet üyelerimizin sağlığı hususunda endişe duymamıza neden oldu." ifadelerini kullanmıştı.

Antalyaspor ise, "Covid-19 testlerinde bazı tutarsız sonuçlar alınmıştır. Bu nedenle Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yeni bir test yapılmış, bu testlerin sonucuna göre 1 futbolcumuz ve 1 personelimizde Covid-19 bulgusuna rastlanmıştır." demişti.