Bursa
Parçalı Bulutlu
11.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Beyaz Saray'ı boşaltıyor! Trump'ın adresi belli oldu

Dünya , 18 Ocak 2021 Pazartesi, 15:14

ABD Kongresi'nde 6 Ocak günü yaşanan baskında, 1'i polis 5 kişi hayatını kaybetmiş, onlarca kişi de yaralanmıştı. Joe Biden'ın 20 Ocak'taki yemin töreni öncesi Beyaz Saray'ı boşaltmaya devam eden Donald Trump, Miami'ye yerleşmeye hazırlanıyor

Beyaz Saray'ı boşaltıyor! Trump'ın adresi belli oldu

ABD basınına konuşan üst düzey yetkililer, daha önce Biden'ın yemin törenine katılmayacağını açıklayan Trump'ın, tören esnasında da başkent Washington'da olmayacağını bildirmiş ve Trump'ın törenin yapılacağı gün olan 20 Ocak sabahı erken saatlerde Washington'dan ayrılacağını ve büyük ihtimalle Florida'ya yerleşeceğini kaydetmişti.

ABD'de başkanlık seçimini kaybeden Donald Trump Beyaz Saray'ı boşaltıyor. Trump ailesi Miami'den 32 milyon dolara aldığı eve yerleşmeye hazırlanıyor.

Başkan Trump ve First Lady Melania Trump'ın, Florida eyaletinin Miami kenti yakınlarındaki Palm Beach'te yer alan Mar-a-Lago golf kulübündeki konutlarına yerleşeceği belirtildi.

ÇOCUKLARI DA BİR BİR TERK EDİYOR

Baskın sonrası New York şehir idaresi, bankalar ve bazı işletmelerin Trump Organization'la yaptıkları sözleşmeleri bir bir iptal ettiği belirtilirken, New York Post'un haberine göre 43 yaşındaki Donald Trump Jr. ile 51 yaşındaki sevgilisi Kimberly Guilfoyle'un şehri terk edip Florida eyaletine yerleşme kararı aldığı konuşuluyor.

Kaynak, "New York'ta kalmalarına artık imkan yok. Sokakta işkence görebilirler" açıklamasında bulundu.

Donald Trump Jr. ve eski Fox News sunucusu Guilfoyle'un Jupiter kasabasında ev baktığı ifade edilirken, bu yerin Ivanka Trump ve Jared Kushner çiftinin kısa süre önce arsa satın aldığı Indian Creek Adası'na yalnızca bir buçuk saatlik mesafede yer alması dikkat çekiyor.

New York'ta yaşayan Ivanka Trump ve Kushner'ın, başkan Trump'ın 3 Kasım seçimlerinde mağlup olmasının ardından "Milyarderlerin Sığınağı" olarak bilinen yüksek güvenlikli Miami adasında 30 milyon dolara arsa satın aldığı anlaşılmıştı.

Öte yandan New York Post'a konuşan bir kaynağın verdiği bilgiye göre, Trump Jr.'ın Jupiter tercihinin, eski eşi Vanessa'nın 5 çocuklarıyla birlikte burada ikamet etmesi ve bölgenin Trump Ulusal Golf Kulübü'ne yakın olması nedeniyle "anlamlı bir seçim" olduğu söyleniyor.

Bununla birlikte Trump Jr. ve Guilfoyle arasındaki ilişkinin bir süredir sallantılı olduğu ancak yeniden yoluna girdiği söylentisi dolaşıyor.

CNN International'da yer alan haberde, ABD'nin mevcut başkanı Donald Trump'ın azil süreci sonrasında moralinin bozulduğu, odasından çok çıkmadığı ifade edildi. CNN'e konuşan Beyaz Saray yetkilisi, "Trump kendine acıma modunda" demişti.

NE OLMUŞTU?

Trump yanlıları, 6 Ocak'ta seçimlerin tescili için Senato ve Temsilcilerinin ortak oturumunun yapıldığı Kongre binasını basmış ve olaylarda 5 kişi yaşamını yitirmişti.

Kongre baskınının ardından Demokratlar, Trump'a yönelik azil sürecini başlatmış ve Trump'ın "halkı isyana teşvik" ile suçlandığı azil maddesi 13 Ocak Çarşamba günü Temsilciler Meclisinde onaylanmıştı.