Bursa
Çok Bulutlu
13.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Biden'ın 1.9 trilyon dolarlık yardım paketine Temsilciler Meclisi'nden onay

Dünya , 27 Şubat 2021 Cumartesi, 11:26

ABD'de corona virüsüne karşı kullanılacak 1.9 trilyon dolarlık yardım paketi, Temsilciler Meclisi'nden onay almayı başardı. Paketin sıradaki durağı Senato olacak.

Biden'ın 1.9 trilyon dolarlık yardım paketine Temsilciler Meclisi'nden onay

Corona virüsü salgınından en çok yara alan ülke olan ABD'de can kayıpları 523 bine ulaştı. Toplam vaka sayısının 30 milyona dayandığı ülkede pek çok sektör de salgından olumsuz etkilendi.

ABD Başkanı Joe Biden, görevi Trump'tan devraldıktan sonra en çok önem verdiği konuların başına aşılama kampanyası ve corona virüsü yardım paketini koydu.

Görevdeki ilk 100 günde 100 milyon aşı hedefi koyan Biden, 20 Ocak'tan bu yana 50 milyon rakamına ulaştı. Başkan Biden'ın 1.9 trilyon dolarlık yardım paketiyle ilgili de sıcak gelişmeler yaşandı.

'HÜKÜMET HALK İÇİN VAR'

Demokratlar'ın kontrolündeki Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylamada, yardım paketi 219 kabul ve 212 ret oyu sonucunda kabul edildi. Karar sonrası konuşan Meclis Başkanı Nancy Pelosi, "Amerikan halkı, hükümetin onlar için var olduğunu bilmeli" dedi. Paket, Temsilciler Meclisi'nden geçmesinin ardından oylanmak üzere Senato'ya gönderildi.

Yardım paketinin Senato'da da onaylanması halinde vatandaşlara kişi başı 1400 dolarlık yardım verilecek.