Bursa
Çok Bulutlu
13.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bir hayalimiz vardı

Bursaspor , 16 Haziran 2020 Salı, 20:58

Bu şehrin bir çok hayali var aslında. Bir tanesi şampiyonluktu oldu. Diğeri Real Madrid ile oynamaktı, sırasını bekliyor. Bir diğeri de basketbolda Avrupa maçlarıydı.

Bir hayalimiz vardı
Aslında bundan 10 sene evvel söyleselerdi kimsenin böyle bir hayali bile olmazdı ancak oldu.

Nasıl mı?

Bütün imkansızlıklara rağmen Sezer Sezgin’in hayallerinin peşinden gitmesiyle oldu. O koca bir şehrin hayallerini öyle veya böyle gerçekleştirdi. Bu noktada bir teşekkür de Kızıl ailesine olsun. Hiçbir zaman bu şehrin takımını yalnız bırakmadılar. Senelerce Bursaspor futbol takımına verdikleri destekle, daha sonra Frutti Extra Bursaspor ile bu şehre hizmet etmeye devam ediyorlar. Uludağ İçecek ailesine, çalışanlarına teşekkür etmek lazım.

Bir de gizli kahraman var. Onu bu şehir gerçekten çok sevdi. Gerçi bu yola çıktığında radikal kararlar alıp bir çok değişiklik yapmasıyla düşman cephesi açsa da kendisine hepsinin arzuları yarım kaldı. Bu şehir adına verdiği emekler için ona da binlerce kez teşekkür ederiz. Kimden mi bahsediyorum? Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel’den. İstanbul’da oynanan Bahçeşehir Koleji maçında gözünden yaş gelirken yumrukladığı duvarı görünce kendisine yaklaştığımda bana “Seneye bu takım Avrupa’da” dedi. Kendisi bu yazıyı okursa altına yorumunu da bekliyorum. Nedim hocam senin çabalarını da gördük, izledik. İyi ki varsın ŞAMPİYON…

ARTIK DESTEK OLSAK MI?

Senelerce bağırdık, haykırdık, ,istedik… Dedik ki “Bu takıma siyaset bulaştırmayın” ancak dinlemedi kimse. Şimdi ki noktada da diyorum ki “Ya bulaşmasaydı?” işte o zaman yanardık maalesef. Beğenmesek de siyaset olmasaydı ne destek bulurduk, ne bu takımın bu durumunu. Kızıyorlar belki ama hiç kimse alınmasın, kızmasın. Bu takımın bu durumuna düşürenler kimlerse, onlar destek oluyor, olmalı da…

Mesut Mestan’a da ayrı bir parantez açalım. Her ne kadar maddi anlamda bekleneni veremese de bu durumu da ondan başka bu kadar güzel yönetecek birisi çıkmazdı her halde. Bütün bunlara rağmen ilk maçtan sonra televizyonlarda “Düşer, kapanır, biter” diyenlere “Direkt çıkar, şampiyon olur” yorumları yaptırdığı için. Şimdi artık destek zamanı. Ne olursa olsun kapı, kapı gezip o destek bulunmalı. Serdar Özkan, Selçuk Şahin, Özer ve Anıl başta olmak üzere bütün takımın sazı eline alması lazım. Eline sazı alırsa bu isimlerin önderliğinde bu takım 5 maç sonra güle, oynaya istediği yerde olur.