Bursa
Parçalı Bulutlu
9.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bir Türk’ü öldürmek…!

Gündem , 01 Temmuz 2020 Çarşamba, 12:49

İngilizlerin ektiği nifak tohumları ile beslenip “Bir Türk’ü öldürmek 70 gavuru öldürmekten üstündür. Diyerek, Şeyh Said ve adamları hilafetin yeniden ihdas edilmesi ve şeriat kanunlarının uygulanması için ayaklanarak binlerce insanın kanına girerken, şehirleri yağmalıyor.

Bir Türk’ü öldürmek…!
Türkiye Cumhuriyeti birliğine ve dirliğine karşı kalkan bu eli kırıyor ve sorumlularını yargılayarak cezalandırıyor.

Bu adam için bir meczup sosyal medyada şöyle bir paylaşımda bulunuyor.

Türk Ordusu’na sızan Kemalist Terör Örgütü’nün şehit ettiği Şeyh Said’i rahmetle anıyorum.”

Diyor ve  *Müslümanların aynen bu dili kullanmalarını tavsiye ediyorum. Andığımız şehit kadar cesur ve mücahit olmadıktan sonra yalandan rahmet okumanın anlamı yok! Yoksa anmayın es geçin daha iyi!” şeklinde ilave ederek noktayı koyuyor.

İfade özgürlüğüne inanan birisi olarak tek satırına bile inanmadığım ve saygı duymadığım bu görüş sahibi için nefret hissi taşımıyorum.

Belli ki fesliden sonra boş kalan küfür makamının çukurunu doldurmaya talip olmuş ama Allah için Feslinin içi bu kadar boş olmadığından oralara gelme hayali bile büyük gelir.

Kısaca fıtratında sorun olan bir zavallıya Allah akıl fikir versin ve ıslah etsin deyip geçmek lazım ama geçilmiyor.

Öte yandan tam da bu adamın dediklerini söyleyen ayrılıkçı ve eş başkanlı partiye bile ifade özgürlüğü deyip geçesim var ama olmuyor.

Canımı yakan onların kustuğu şeyler değil, onlar makbul insan muamelesi görünce içim kalkıyor ve acaba demeye başlıyorum.

Atatürk alerjisinin bu kadar hakim olduğu bir bedenden kendine bile hayır gelmez ama devletin bunların üzerine gerdiği kanatlar ağırıma gidiyor.

Günde beş vakit hain dediğin partiyi kapatacak gücün mü yok desem, öte yandan bir gün lazım olur diye yanında tuttuğunu görmezden gelemiyorum.

Birçok fikir adamının değişik zamanlarda ifade ettiği gibi Anadolu coğrafyası dünya üzerinde en çok hainin yetiştiği topraklardır.

Biz ne ara böyle olduk diyeceğim biz sağcı olduk, solcu olduk hatta birbirimizi acımasızca kırdık ama hiçbir zaman böylesine hain olmadık.