Bursa
Çok Bulutlu
13.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bırakın Nazi üslubunu

Siyaset , 04 Ocak 2021 Pazartesi, 18:36

AK Parti Sözcüsü Çelik, Fikri Sağlar'ın türbanlı hakim sözlerine tepki gösterdi, "Neo-nazilerin konuşacağı üslupla konuşuyorlar" dedi.

Bırakın Nazi üslubunu

AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantı gündemine ilişkin açıklamalarda bulunmak üzerine kameralar karşısına geçti. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: "Türkiye'de karışıklık çıkarılmaya çalışıldığında farklı yaklaşımlar üretenlerin, kendi ülkelerinde karışıklıklar çıkmaya başladığında ne kadar sert tedbir aldıklarını, çifte standart uyguladıklarını 2020'de gördük. Türkiye Suriye'de olmasaydı oradaki mazlumların kanına birbiriyle kavgalı güçler, terör örgütleriyle birlikte gireceklerdi.

Kim Avrupa Birliği içinde Türkiye karşıtlığından bahsediyorsa muhakkak şekilde Avrupa'nın geleceğini yok etmek istiyordur.

TEDBİRLERİ UNUTMAYALIM

Aşı olanın hemen maskesini çıkarması ya da tedbirlerden uzaklaşması gibi bir durum söz konusu olamaz. Antikor oluşana kadar bu tedbirlere devam edilmesi gerekiyor. Nitekim mutasyona uğrayan virüsten bahsediliyor. Burada spekülasyonlardan uzak durup, Bilim Kurulu'nun tavsiyelerine göre bu sürecin takip edilmesinde fayda vardır.

2020'NİN EN APTALCA ŞAKASI

Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği destekten dolayı Paşinyan şöyle bir açıklama yapmış; 'Biz Türkiye'ye ambargo uyguladık, Azerbaycan'a verdiği destek yüzünden. O yüzden Türk ekonomisini felce soktuk. Eğer Türkiye bu destekten vazgeçerse Türk ekonomisinin düzelmesine yeniden katkı sağlarız.' diye. Bunu da 2020 yılının en aptalca şakası olarak değerlendirmek mümkündür.

NEO-NAZİ BENZETMESİ

2020 yılının son faşist saldırısı CHP'li Fikri Sağlar'dan geldi. Türbanlı hakimin adaleti sağlayacağına inanmıyorum diyor. ABD'de siyah hakim adaleti sağlayamaz dense nasıl karışlanır. Çok üzücüdür, bu kadar acı yaşanıyor. Avrupa'daki Neo-nazilerin konuşacağı üslupla Türkiye'deki başörtülü kadınlara karşı konuşuyorlar.

DARBE İMALARI

Bir başkası çıkmış Erdoğan seçimle gitmez doğal afet olması lazım diyor. Bunlar ruh sağlığı yerinde insanlar değil. Darbe millete yapılacak en büyük kötülüktür. Zaten ordunun da darbe yapma kabiliyeti kalmamış diyor. Darbeyi kabiliyet olarak görüyor.