Bursa
Parçalı Bulutlu
9.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Birlik olmalıyız!

Bursaspor , 07 Eylül 2020 Pazartesi, 12:54

Bursaspor geride bıraktığımız sezon ‘siyasi’ desteği yanında bulamadığı için Süper Lig hayaline maalesef kavuşamamış, hepimiz büyük üzüntü yaşamıştık.

Birlik olmalıyız!
Bugün saat 14.00’te Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde belki yeni bir başlangıç olacak. Her zaman, Bursaspor’un yanında olan ve destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile milletvekilleri Erkan Kamat yönetimini ziyaret edecek.

İnşallah bu sezon Bursaspor kendisini terk eden siyasi desteği yanında bulur. Gerçekten geçtiğimiz sezon siyasiler Bursaspor’un yanında olmuş olsaydı, en azından bu kadar çok hakem hataları olmaz, bizde elimizi kolumuzu sallayarak lige çıkardık.

Aslında Teknik Direktör Mustafa Er, konuyu yayıncı kuruluş ile yaptığı görüşmede, şehri çok güzel özetledi ve “Maalesef son 2-3 yıl yıpranmış bir camia var. Birbirinden ayrışmış, herkesin bir tarafa çektiği, güven ortamının kaybolduğu, samimiyet ve şeffaflık kaybolduğu bir kent oldu” diye yorumlaması gerçekten Bursa’nın bir özetiydi.

10 oyuncusunun takımdan ayrıldığına dikkat çeken Mustafa Er, Bursa’nın bir futbol kenti olduğunu, üç ayrı sekmentte oyuncu grubu olduğunu ve bunu güzel şekilde harmanlayıp güzel işler yapmak istediklerini söylerken, bu hafta sonu başlayacak lig için içime gerçekten umut aşıladı.

Benim de inancım, transfer tahtamız kapalıyken, kalan futbolcularla, alt yapımızdan gelen yetenekli yeni nesil gençlerimizle güzel işlere imza atarız. Bir de kent bütünleşir ve Bursaspor’un yanında olursa, büyük bir olasılıkla transfer tahtası açılır ve kadroyu bir adım daha yukarıya taşıyacak özellikle geçen yıl ki gibi onlarca oyuncu yerine birkaç oyuncu alarak yoluna devam edilirse belki ‘o sene bu sene olur’ diye düşünüyorum.

Lig bu hafta sonu başlıyor.

TFF, nedense yaptığı fikstürlerde Bursaspor’u hiç sevmediğini biliyorduk şimdi de gerçekten sevmediklerini kanıtladılar.

Aşı sıcakların olduğu şu günlerde Bursaspor, sezonun açılış maçını saat 16.30’da Adana Demirspor ile yapacak. Gerçekten TFF’nin bu zihniyeti değişmezse bu lig gerçekten yine büyük sıkıntılara gebe olur.

Tamam seyirci yok ama Altınordu deplasmanı, içerideki Giresunspor ile deplasmandaki Tuzlaspor maçları niye hep cumartesi günü oynatılıyor. İnşallah, birileri bu planlamadaki arkadaşların kulağını çeker. Gerçekten iki sezondur insanı bıktırdılar ve patlama noktasına getirdiler.