Bursa
Çok Bulutlu
18.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bizim göremediğimiz ne var ?

Bursaspor , 17 Eylül 2020 Perşembe, 13:38

Bizim göremediğimiz ne var ?
Bugün içerisinde iki genç ve taze profesyonel futbolcumuz kiralık gitti. Tayfun ve Mustafa. Bu iki genç kardeşimizi bu sene takip edip, gerekli şekilde de desteğimizi elbette sağlayacağız.

Ancak bizim değil de Bursaspor’un takip etmesi çok önemli. Malum son zamanlarda kiralık giden hiçbir futbolcumuzu kulüp nezdinde kimse takip etmiyor. Mesela bu sene Mustafa Er takımın başında olmasa Çağatay Yılmaz’ı geçen sene kim takip etti? Aynı şekilde geçen yıl kiralık giden kimler takip edildi ki bu sene edilsin.

Biz yine umutlarımızı diri tutalım ve diyelim ki inşallah. Bu genç kardeşlerimiz kiralık gidince bir bakayım dedim Gölcükspor’a Tunahan Hoca boş durmaz. Baktım ki Bursa alt yapısına sahip 3 isim dikkatimi çekti. Ali Mert Işık, Arif Acar, Gürkan Arıkan. Bu isimler de Gölcükspor forması terletecek. Rüştü Hanlı aynı şekilde Türkiye’nin başka bir ucuna gitti. İsmail Can Çavuşluk, Furkan Özcan, Furkan Ünver bu adamlar da kiralıktan dönen oyuncular. Bu futbolcuların geçtiğimiz yıl kaç maça çıktı, neler yaptı, sakatlık yaşadı mı? Bu bilgilere sahip olmak çok önemli ancak ne eski yönetim ne de yeni yönetim bu bilgilere vakıf değil. Bu hataları bu sene yapmayalım. Hem onların kariyeri hem de Bursaspor’un geleceği için önemli olan bu konulara dikkat edelim.

Bir diğer önemli husus ise özellikle bu gençler açısından profesyonel yapılıp, Vakıfköy’e gönderilmeleri. Antrenmanları ve maçları orada yapacaklar. Bu aslında onlara verilen büyük destek, fakat bu çocukları da arada bir Özlüce’ye davet edip gönülleri alınmalı. Bu konuda da hassasiyet gösterilmesi önemlidir.