Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bodrum'da fırtına ve dolu hayatı felç etti

Yaşam , 30 Ocak 2021 Cumartesi, 20:20

Muğla'nın Bodrum ilçesinde etkili olan fırtınanın ardından başlayan sağanak yağış ve dolu hayatı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklardan akarak denize ulaşan yağmur suları Bodrum koylarını çamura bürüdü.

Bodrum'da fırtına ve dolu hayatı felç etti

Bodrum'da sabah saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar ve sağanak etkili olmaya başladı. Rüzgar öğleden sonra fırtınaya dönüştü. Bir anda bulutların Bodrum semalarında görünmesiyle ilçe karanlığa büründü. Fırtınanın etkisini azaltmasıyla dolu yağışı başladı. Dolunun ardından sağanak yağmurun başlamasıyla denizin rengi değişti. Kumbahçe plajında dalgaların sahili dövmesi ve çamur rengine dönen koylar havadan görüntülendi.

Aralıklarla yağan yağmur, zaman zaman gök gürültüsüyle birlikte şiddetini arttırdı. Yağmurla birlikte denize akan sel suları, Bodrum'un masmavi koyularının rengini değiştirdi.

İlçede gün boyu elektrik kesintileri de yaşandı. Gümüşlük'te yüksek gerilim hattına yıldırı düşmesi sonucu, hatta arıza meydana geldi. Sabah saatlerinden itibaren bölgede elektrik kesildi.

Bodrum'un bazı bölgelerinde de yıldırım düşmesinden ötürü elektrik kesintileri yaşandığı öğrenildi.

MANİSA'DA DA FIRTINA 430 YILLIK ÇINARI DEVİRDİ

Manisa'nın Salihli ilçesinde etkili olan sağanak yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkilerken, ilçenin sembollerinden olan ve yaklaşık 5 asırlık çınar ağacı da zarar gördü. Fırtınanın asırlık çınar ağacına zarar verdiğini gören mahalle sakinleri ise büyük üzüntü yaşadı.

Salihli'de akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış ve fırtına ilçede etkili olurken, bazı ağaçları devirirken Barış Mahallesi Tirebolu mevkiinde bulunan ve Salihli Belediyesi tarafından koruma altına alınan yaklaşık 430 yıllık çınar ağacına zarar verdi. Çınar ağacının devrilen dalı elektrik tellerini koparırken, mahalleyi ise elektriksiz bıraktı. Devrilme anında ağacın altında kimsenin bulunmaması olası bir faciayı önledi. Ekiplerin yaptığı çalışmanın ardından mahalleye elektrik verildi.