Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
16.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bölgede soğutma çalışması sürüyor, zarar ise çok büyük

Bursa , 24 Mart 2021 Çarşamba, 11:17

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir fabrikada çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle etrafında bulunan 3 fabrikaya sıçradı.

Bölgede soğutma çalışması sürüyor, zarar ise çok büyük

Çıkan yangında ilk belirlemelere göre 3 fabrikada 50 milyon lira değerinde maddi hasar meydana geldi. Saatler süren çalışmaların ardından yangın kontrol altına alınabilirken soğutma çalışmaları sürüyor.

Organize Sanayi Bölgesi'nde bir fabrikada gece saatlerinde çıkan yangında alevler şiddetli rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü. Büyüyen yangın, fabrikanın yanında bulunun 2 fabrikaya sıçradı.

İhbar üzerine bölgeye polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. 50'ye yakın itfaiye eri yangına müdahale ederken polis ekipleri bölgede güvenlik tedbirleri aldı.

İtfaiye ekiplerinin 3 saat süren yoğun çabalarının ardından yangın kontrol altına alındı. Can kaybı ve yaralının olmadığı yangında ilk belirlemelere göre 3 fabrikada toplamda 50 milyon lira değerinde maddi hasar meydana geldi. Soğutma çalışmaları devam ederken, yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlatıldı.

Alevlerden kurtarılan malzemeler ise güvenli bir yere taşınırken cadde tamamen trafiğe kapatıldı.Yangından haberdar olan İnegöl Kaymakamaı Eren Arslan da olay yerine gelerek yetkililerde bilgi aldı. Kaymakam Arslan, yangınla ilgili, "Yangının nasıl çıktığını söylemek mümkün değil. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ediyor. Ancak yangın 2 firmaya daha sıçradı. Çok şükür yaralı veya cana gelen bir zarar yok. İşletme sahiplerine geçmiş olsun diliyorum." dedi.