Bursa
Parçalı Bulutlu
8.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Borçları yapanlar nerede?

Bursaspor , 25 Ağustos 2020 Salı, 22:38

Borçları yapanlar nerede?
Bursaspor’da siyasetin desteğiyle kazanan yönetimler gerçekten kulübü yönetmemiş, adeta birer borç makinesine çevirmiş.

Mesela bakıyorum puan silmelere, alınan cezaların kaynağı kulübe trilyonların girdiği dönemde başkan olan Recep Bölükbaşı, sonrasında ise Ali Ay.

Bunlar kulübün borçlarını neredeyse sıfırdan 500 Milyon TL’ye çıkartmışlar.

Transfer ettikleri yabancı futbolcuların paralarını ödememişler. Birde inanılmaz cömert sözleşmeler yaparak, adeta kulübün geleceğini ipotek altına almışlar.

Sonrasında ise taraftar gruplarının desteğiyle genel kurul kararıyla üyeliği düşürülmesine karşın, yeniden başkan olabilmek için (mahkeme ile döndü) girişimler ve belden aşağı vurmalar. İnsanları sosyal medyada yapılan paylaşımlarla istifaya zorlamak Bursaspor’a inanın hiç yakışmadı.

Tribünler paramparça oldu.

Oysa yönetimimizi daha seçmedik.

Bu hafta sonu kongre yapacağız.

Başkan seçilecek.

Kapalı denilen transfer tahtasını açmak için çalışma yapılacak.

Seçtikten 11 gün sonra ilk resmi maça çıkılacak.

Yani gerçekten Bursaspor tam bir kaos içerisinde. Ancak kimse bunun farkında değil, klavye delikanlısı olarak akıl dağıtıyorlar.

O kadar çok konuşma dinledim ama en doğrusu Selim Kurtulan, “Bir bilet alıp maça gelen kendisini kulübün sahibi zannediyor” demesi

Mesela acı bir örnek daha söylemek gerekirse. Erkan Kamat, “Tahtanın açılması için gereken rakam ile söylenen rakamlar neredeyse birbirinin iki katı diye” serzenişte bulunurken kulüpten yeni yönetime bilgilerin de sağlıklı verilmediği ortaya çıkıyor.

ŞİMDİ BİRLİK OLMALI

Bursaspor içinde bulunduğu (mali açıdan) büyük kaostan kurtulabilmesi için gerçekten tüm kentin birleşmesine ihtiyacı var. Belediyeler, iş insanları, özellikle BTSO kulübün yanında lafla değil icraatla yanında olması gerekiyor.

Bu nedenle aslında şimdiden destek verilmesi gerekiyor.

Kulübün ne sponsorları, ne de formasına konacak ana ve yan reklamları belli.

Yani tam bir kaos yaşanıyor.

Sonrasında herkes takımın Süper Lig’e çıkmasını bekliyor.

TFF’Yİ MAHKEMEYE VERELİM

Bence Erkan Kamat yönetiminin yapacağı en önemli icraat, Türkiye Futbol Federasyonu’nu, düşmeyi bir yıl öncesinden karar alınmadan kaldırdıkları için yapması gerekiyor.

Pandemi nedeniyle kulüpler etkilendiği için Süper Ligden düşme kaldırıldı denildi. Pandemi başlayıp ligler ertelendiğinde Bursaspor üçüncü sıradaydı. O zaman ilk üç içerisinde olan takımları Süper Lige alsaydınız.

Yok, Medipol Başakşehir şampiyon olsun diye ligi oynattınız.

Kulüpler inanılmaz bir maddi kayıp içerisine girdi.

Sahi TFF, kulüplere maddi destek oldu mu?.

Her maçta kurallara uyulmadı diyerek ceza kesen bir Federasyonun kulüplere maddi açıdan destek oldu mu merak ediyorum.

NOT: Ben Kulübe 40 yılı aşan ve Divan Kurulu üyesiyim. Herkes yetkisi olmayan divana yüklenip duruyor. Bir yazar arkadaşımın, bugünkü yazısında ‘yaşananları trene bakar gibi izleyen Divan Başkanlık Kurulunun’ diyerek yetkisiz bir kurulu aşağılamasını doğru bulmuyorum